یکی از مهمترین دلایل جذابیت ریپل ( XRP  :  Ripple ) را باید همکاری آن با موسسات مالی دانست، از همین رو ریپل که ابتدای دسامبر 2017 با نرخ 25 سنت خرید و فروش می‌شد، موفق شد پس از آغاز فعالیت در شرق آسیا و روی خوش نشان دادن موسسات مالی American Express و Santander رشد ارزش قابل توجهی را تجربه کند، بطوریکه در روزهای آغازین سال 2018 میلادی ریپل با نرخ 2.30 دلاری معامله شد و این به معنای رشد 920 درصدی برای ریپل بود، این به معنای آن است که کسانی که در دسامبر 2017 مبلغ بیست میلیون تومان معادل قیمت یک دستگاه خودرو پراید را در ریپل سرمایه گذاری کرده اند، به فاصله کمتر از دو ماه بعد ارزش پول آنها به یک صد و هشتاد و چهار میلیون تومان یعنی معادل یک دستگاه خودروی هیوندای سوناتا هیبریدی رسیده است. با این امیدواری که ریپل در این آرزو است تا جایگزین رایج پرداخت های بین المللی و از جمله سیستم سوئیفت ( SWIFT ) شود ، باید منتظر اتفاقا بسیاری جذابی در مورد آن باشیم. پس این شما و این هم ریپل :

نکات مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

برای اینکه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید و بدرستی بتوانید از آن استفاده و از رشد ارزهای مختلف بهره مند شوید، توجه به چند نکته اهمیت بسیار بالایی دارد. این نکات به شرح زیر هستند:

1. احتیاط

به جهت نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال به هنگام سرمایه گذاری می بایست نهایت دقت را مبذول نموده و هیچگاه نباید وجهی را برای سرمایه گذاری در آن وارد نمایید که موجب نوسانات بازار، خدای ناخواسته موجب اختلال در زندگی و کسب و کار شما گردد.

2. امنیت

در دنیای دیجیتال توجه به نکات امنیتی همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و در خصوص ارز های دیجیتال این مهم یک ضرورت همیشگی است. چراکه عدم توجه به این نکات می تواند ضررهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

3. اصل بازگشت ناپذیری

همه چیز در دنیای ارز های دیجیتال بازگشت ناپذیر است، پس باید قبل از هر اقدامی به نکات مختلف توجه داشت. برای جلوگیری از بروز اشتباهات و خسارات، آموزش امری ضروری در این حوزه نوین می باشد و از همین رو ماناپال تمام تلاش خود را دارد تا از طریق  افزایش سطح آگاهی عمومی، شرایط را برای حصول حداکثر اطمینان فراهم نماید. در بخش وبلاگ ماناپال  مقالات گوناگون آموزشی تالیف و منتشر می شود که از شما درخواست می شود برای کسب اطلاع از آخرین تغییرات در دنیای ارزهای دیجیتال وبلاگ ماناپال را مطالعه نموده و یا اخبار منتشره را در کانال تلگرام ماناپال دنبال نمائید.