اتریوم دیگر جایگاه خود را به عنوان دومین ارز دیجیتال تثبیت کرده است، با این تفاوت که بر خلاف بیت کوین نه تنها مالک آن مشخص است ، بلکه برنامه ها و استراتژی قدرتمندی را در دست دارد و استقبال بسیار خوب از اتریوم هم مدیون هوش و درایت بنیانگذار بسیار جوان آن یعنی ویتالیک بوترین ( Vitalik Buterin ) است. ویتالیک تنها در حالیکه 19 سال داشت ، در سال 2013 ارز قدرتمند اتریوم یا اتیریوم ( ethereum ) را معرفی کرد و در کنار آن زیررساختی را فراهم کرده است که قرارداد های هوشمند ( smart contracts ) با سادگی بیشتری برای عموم مصارف مورد استفاده قرار گیرد. لذا از اتریوم می توان برای هوشمند سازی فرایندها نهایت استفاده را برد. هر میزان که قراردادهای هوشمند اتریوم بیشتر مورد پذیرش نهادها قرار بگیرند، محبوبیت و کاربرد بیشتری پیدا می کند و در نتیجه قیمت آن هم افزایش خواهد یافت. به همین خاطر می توان گفت که اتریوم یک ارز کاربردی است و در آینده سازمان های بزرگی بر پایه فناوری اتریوم خدمات و  فعالیت های جدیدی را پایه گذاری خواهند کرد. اتریوم با توجه قیمت ارزان یکی از محبوب ترین پول های دیجیتال برای سرمایه گذاری و خرید و فروش ها تریدرها است که می توانند با توجه به استراتژی بسیار قدرتمند مبتکر آن با  اطمینان بیشتری به آن اعتماد نمایند و با استفاده از تحلیل قیمت و پیشبینی کوتاه مدت قیمت ارزهای دیجیتال، به خوبی کسب درآمد نمایند. 

نکات مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

برای اینکه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید و بدرستی بتوانید از آن استفاده و از رشد ارزهای مختلف بهره مند شوید، توجه به چند نکته اهمیت بسیار بالایی دارد. این نکات به شرح زیر هستند:

1. احتیاط

به جهت نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال به هنگام سرمایه گذاری می بایست نهایت دقت را مبذول نموده و هیچگاه نباید وجهی را برای سرمایه گذاری در آن وارد نمایید که موجب نوسانات بازار، خدای ناخواسته موجب اختلال در زندگی و کسب و کار شما گردد.

2. امنیت

در دنیای دیجیتال توجه به نکات امنیتی همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و در خصوص ارز های دیجیتال این مهم یک ضرورت همیشگی است. چراکه عدم توجه به این نکات می تواند ضررهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

3. اصل بازگشت ناپذیری

همه چیز در دنیای ارز های دیجیتال بازگشت ناپذیر است، پس باید قبل از هر اقدامی به نکات مختلف توجه داشت. برای جلوگیری از بروز اشتباهات و خسارات، آموزش امری ضروری در این حوزه نوین می باشد و از همین رو ماناپال تمام تلاش خود را دارد تا از طریق  افزایش سطح آگاهی عمومی، شرایط را برای حصول حداکثر اطمینان فراهم نماید. در بخش وبلاگ ماناپال  مقالات گوناگون آموزشی تالیف و منتشر می شود که از شما درخواست می شود برای کسب اطلاع از آخرین تغییرات در دنیای ارزهای دیجیتال وبلاگ ماناپال را مطالعه نموده و یا اخبار منتشره را در کانال تلگرام ماناپال دنبال نمائید.