گوگل ادوردز

وقتی صحبت از راه‌اندازی یک کسب و کار می‌شود، یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد تبلیغات مربوط به آن کسب و کار است و با گسترش فناوری‌ها و دنیای اینترنت، به نظر می‌رسد گزینه تبلیغات اینترنتی یکی از مهم‌ترین مسائلی باشد که امروزه در جوامع مختلف درباره آن بحث می‌شود. کمتر کسی پیدا می‌شود که با اینترنت کار کند ولی گوگل را نشناسد، موتور جستجویی که روزانه بیش از 1 میلیارد جستجو ( Search ) انجام می‌دهد و از این سو به نظر می‌رسد تبلیغات توسط این وب سایت یکی از بهترین راه‌های گسترش کسب کار‌ها در سراسر دنیا به حساب برود.

 گوگل ادوردز ( Google AdWords )، یک سرویس تبلیغاتی است که در سال 2000 توسط کمپانی گوگل راه‌اندازی شد؛ این سرویس ارائه دهنده تبلیغات آنلاین است به شکلی که با بررسی کلید واژه‌ای که شما سرچ کرده‌اید، می‌تواند وب سایت‌های بخصوصی را در قالب تبلیغات برای شما به نمایش بگذارد. همچنین این سیستم بر اساس آنالیز کوکی‌ها نیز برای شما تبلیغاتی را در نظر می‌گیرد که ممکن است در صفحه جستجو و ممکن در یک وب سایت آن را به شما نشان دهد. سرویس گوگل ادوردز ( Google AdWords ) به شما این امکان را می‌دهد که کسب کارتان را در غالب یک آدرس وب سایت، عکس، ویدئو یا یک Gif به نمایش بگذارید که همین امر باعث محبوبیت این سرویس شده است. گوگل ادوردز ( Google AdWords ) به مشتریان این سرویس این امکان را می‌دهد که علاوه بر آن که وب سایت‌هایشان بر حسب رتبه‌ای که الگوریتم‌های گوگل به آن‌ها اختصاص داده است در نتایج جستجو نمایش داده شوند، بتوانند آدرس وب سایت‌های خود را در صفحه اول گوگل برای کاربران این موتور جستجو به نمایش بگذارند. بر اساس نظر کارشناسان حوزه تجارت الکترونیک، گوگل ادوردز ( Google AdWords ) بهترین راه برای بالا بردن ROI کمپانی یا وب سایت شما است؛ ROI به معنی برگشت سرمایه است در واقع وقتی درصد سودآوری شما از مقدار خرجتان بیشتر باشد در واقع ROI شما افزایش یافته است.  برای استفاده از سرویس گوگل ادوردز ( Google AdWords ) و تبلیغات در گوگل، شما ابتدا می‌بایست در این سرویس ثبت نام کنید. برای ساخت اکانت گوگل ادوردز ( Google AdWords ) و خرید اشتراک آن می‌توانید از سرویس‌های ماناپال در این حوزه بهره‌مند شوید. کافیست سایت Google AdWords را باز کرده و روی دکمه Start now کلیک کنید، سپس ایمیل خود و آدرس وب سایتتان را وارد کنید؛ پس از آن نوبت به خرید اشتراک یا همان کمپین می‌شود که می‌توانید با استفاده از سرویس‎‌های پرداخت آنلاین ماناپال اشتراک خود را خریداری کنید. پس از خرید اشتراک به صفحه‌ای انتقال پیدا می‌کنید که می‌توانید در آنجا تبلیغاتتان را کنترل و ویرایش کنید. در این قسمت شما تعدادی کلمه کلیدی مشخص خواهید کرد که بر اساس آن گوگل وب سایت شما را به کاربران گوگل نشان می‌دهد، همچنین می‌توانید متنی را تعبیه کنید که در زیر آدرس وب سایتتان به نمایش گذاشته شود. در نظر بگیرید که هرچه مبلغ شارژ اکانت گوگل ادوردز ( Google AdWords ) شما بیشتر باشد، تبلیغات وب سایت شما افزایش پیدا می‌کند. برای شارژ اکانت گوگل ادوردز ( Google AdWords )، می‌توانید از ویزا کارت ( VisaCard ) و یا ( MasterCard ) استفاده کنید که برای داشتن این کارت‌های ارزی بین‌المللی می‌توانید از سرویس‌ها و خدمات ارزی ماناپال در این حوزه استفاده کنید.

 

google adwords client reports 1

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.