ریپل ( Ripple ) به عنوان یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال که رشد قابل توجهی داشته است با واحد پولی XRP شناخته می شود، ریپل بر خلاف بیت کوین که توسط شخص یا افرادی ناشناس ساخته شده است، بوسیله یک شرکت آمریکایی به نام شرکت ریپل در سال 2012 عرضه شده است. ریپل بدنبال این است تا امکان آزادانه تبادلات مالی را برای همگان فراهم سازد و انحصار نقل و انتقالات مالی را که سالیان سال برای شبکه انحصاری کارت های اعتباری و بانک ها باقی مانده است بشکند. ریپل یکی از ارزان‌ترین ارز‌های دیجیتال موجود در بازار‌های جهانی است که در چند ماه اخیر به دلیل رشد و توسعه چشمگیر ارز‌های دیجیتال دیگر مانند بیت‌کوین ( Bitcoin ) و اتریوم ( Ethereum ) مورد توجه بسیاری از نهاد‌های اقتصادی در سراسر دنیا قرار گرفته است.ریپل نیز مانند ارز‌های دیجیتال دیگر از فناوری بلاکچین ( Blockchain ) برای ذخیره اطلاعات استفاده می‌کند اما برخلاف بسیاری از آنها ریپل بصورت متمرکز فعالیت می کند. ریپل یکی از بزرگترین عرضه‌کننده‌ها و توسعه دهنده‌های فناوری زنجیره بلاک است و تا به امروز موسسات مالی بسیاری از فناوری عرضه شده توسط این شرکت برای میزبانی زیرساخت های نقل و انتقالات مالی خود بهره گرفته اند. 

نکات مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

برای اینکه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید و بدرستی بتوانید از آن استفاده و از رشد ارزهای مختلف بهره مند شوید، توجه به چند نکته اهمیت بسیار بالایی دارد. این نکات به شرح زیر هستند:

1. احتیاط

به جهت نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال به هنگام سرمایه گذاری می بایست نهایت دقت را مبذول نموده و هیچگاه نباید وجهی را برای سرمایه گذاری در آن وارد نمایید که موجب نوسانات بازار، خدای ناخواسته موجب اختلال در زندگی و کسب و کار شما گردد.

2. امنیت

در دنیای دیجیتال توجه به نکات امنیتی همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و در خصوص ارز های دیجیتال این مهم یک ضرورت همیشگی است. چراکه عدم توجه به این نکات می تواند ضررهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

3. اصل بازگشت ناپذیری

همه چیز در دنیای ارز های دیجیتال بازگشت ناپذیر است، پس باید قبل از هر اقدامی به نکات مختلف توجه داشت. برای جلوگیری از بروز اشتباهات و خسارات، آموزش امری ضروری در این حوزه نوین می باشد و از همین رو ماناپال تمام تلاش خود را دارد تا از طریق  افزایش سطح آگاهی عمومی، شرایط را برای حصول حداکثر اطمینان فراهم نماید. در بخش وبلاگ ماناپال  مقالات گوناگون آموزشی تالیف و منتشر می شود که از شما درخواست می شود برای کسب اطلاع از آخرین تغییرات در دنیای ارزهای دیجیتال وبلاگ ماناپال را مطالعه نموده و یا اخبار منتشره را در کانال تلگرام ماناپال دنبال نمائید.