اتریوم

دنیای امروز، دنیای ارز‌های دیجیتال و رمز‌های پایه است. در چند سال اخیر تقریبا تمام مردمان دنیا با ارز دیجیتال بیت کوین ( BitCoin ) آشنایی پیدا کرده‌اند یا حداقل یک بار هم که شده است، نام این ارز دیجیتالی به گوششان خورده است؛ قطعا بیت‌کوین ( BitCoin ) بزرگترین و معتبر‌ترین ارز دیجیتالی دنیا است ولی در چند سال اخیر رقیب جدی‌ برای بیت کوین ( BitCoin ) به بازار ارز‌های دیجیتال آمد که اتریوم ( Ethereum ) نام داشت.

 ویتالیک باترین اولین بار در سال 2013 اتریوم ( Ethereum ) را معرفی کرد. در واقع بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که اتریوم ( Ethereum ) توسط روس‌ها ساخته شد که جلوی  بیت کوین ( BitCoin ) آمریکایی را بگیرد. اتریوم ( Ethereum ) در سال 2015 به صورت رسمی وارد بازار دیجیتال جهانی شد و در کمتر از یک هفته، چند میلیون دلار از شبکه اتریوم ( Ethereum ) در سراسر دنیا فروش رفت. در شبکه اتریوم ( Ethereum ) دو نوع ارز وجود دارد؛ یکی از این ارز‌ها اتر (Ether) نام دارد که با نام اختصاری ETH شناخته می‌شود و برای داد و ستد و پرداخت کارمزدها و خدمات محاسباتی در شبکه Ethereum مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارز دوم شبکه اتریوم ( Ethereum ) اتریوم کلاسیک است، که به اختصار به آن ETC گفته می‌شود و بلاک چین جدا شده‌ای است که در نتیجه هاردفورک DAO (سازمان توسعه مستقل) ایجاد شد و اتریوم ( Ethereum ) قصد داشت بوسیله آن وارد تجارت‌های B2B شود. ارزش کنونی اتریوم ( Ethereum ) یک سوم ارزش بیت کوین ( BitCoin ) است ولی یک رقیب جدی برای آن به حساب می‌رود و به نظر می‌رسد رشد اتریوم ( Ethereum ) به شکلی باشد که تا سال 2022 ارزشی برابر با ارزش بیت کوین ( BitCoin ) داشته باشد. یکی از دلایل رشد روز افزون اتریوم ( Ethereum )، ورود خدمات این شبکه به تجارت‌های B2B و P2P است. همچنین کیف پول‌های اتریوم ( Ethereum ) که به Ledger Nano S و Trezor شناخته می‌شوند، تاثیر این ارز دیجیتال را در زندگی افراد بیش از بیت کوین ( BitCoin ) نمایان می‌کند که همین موضوع باعث پیشرفت روز افزون این شبکه دیجیتالی شده است و نباید یادمان برود اتریوم ( Ethereum ) یک شبکه همتا به همتا ( P2P ) است و دنیای تجارت فردا در دستان این نوع شبکه‌ها می‌باشد. اگر شما هم علاقمند به خرید ارز‌های اتریوم ( Ethereum ) هستید، می‌توانید از طریق خدمات پرداخت ارزی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید اتریوم ( Ethereum ) کنید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های ارزی ماناپال، با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

 

wallpaper homestead

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.

نکات مهم در خرید و فروش ارزهای دیجیتال

برای اینکه وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوید و بدرستی بتوانید از آن استفاده و از رشد ارزهای مختلف بهره مند شوید، توجه به چند نکته اهمیت بسیار بالایی دارد. این نکات به شرح زیر هستند:

1. احتیاط

به جهت نوسانات شدید در بازار ارزهای دیجیتال به هنگام سرمایه گذاری می بایست نهایت دقت را مبذول نموده و هیچگاه نباید وجهی را برای سرمایه گذاری در آن وارد نمایید که موجب نوسانات بازار، خدای ناخواسته موجب اختلال در زندگی و کسب و کار شما گردد.

2. امنیت

در دنیای دیجیتال توجه به نکات امنیتی همواره از اهمیت بالایی برخوردار است و در خصوص ارز های دیجیتال این مهم یک ضرورت همیشگی است. چراکه عدم توجه به این نکات می تواند ضررهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

3. اصل بازگشت ناپذیری

همه چیز در دنیای ارز های دیجیتال بازگشت ناپذیر است، پس باید قبل از هر اقدامی به نکات مختلف توجه داشت. برای جلوگیری از بروز اشتباهات و خسارات، آموزش امری ضروری در این حوزه نوین می باشد و از همین رو ماناپال تمام تلاش خود را دارد تا از طریق  افزایش سطح آگاهی عمومی، شرایط را برای حصول حداکثر اطمینان فراهم نماید. در بخش وبلاگ ماناپال  مقالات گوناگون آموزشی تالیف و منتشر می شود که از شما درخواست می شود برای کسب اطلاع از آخرین تغییرات در دنیای ارزهای دیجیتال وبلاگ ماناپال را مطالعه نموده و یا اخبار منتشره را در کانال تلگرام ماناپال دنبال نمائید.