EtHash

تا به حال در وبلاگ تخصصی مجموعه ماناپال، مسائل مختلفی را در حوزه ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارز‌های دیجیتال بررسی کرده‌ایم؛ از همین رو در این نوشته کوتاه قصد داریم معنی و مفهوم کلمه EtHash را در این حوزه بررسی کنیم. EtHash کوتاه شده عبارت Ethereum Hash است و در پروسه استخراج اتریوم ( Ethereum ) کاربرد دارد.

در اصل EtHash یک فرمول کاربردی است که به شکل یک عبارت کوتاه شده در فرایند اعتبار بخشی تراکنش‌های اتریوم ( Ethereum ) نقش دارد. فرومول‌های نوشته شده بر پایه EtHash از الگوریتم SHA-3 استفاده می‌کنند؛ از همین رو تراکنش‌های صورت گرفته در شبکه بلاک چین ( BlockChain ) اتریوم ( Ethereum ) بسیار سریع‌تر از شبکه‌های ارزهای دیگری است که از طریق پروتکل اثبات کار ( Proof of Work ) بدست می‌آیند. البته EtHash ورژن‌های متفاوتی دارد؛ اما در آخرین ورژن آن یعنی 1.0 EtHash، امکان استفاده از دستگاه‌های ASIC برای استخراج اتریوم ( Ethereum ) بسیار محدود شده است و انتظار می‌رود در ورژن بعدی این دستگاه‌ها به صورت کلی در میان ماینرهای اتریوم ( Ethereum ) کنار گذاشته شود. پاداش‌ها در شبکه بلاک چین ( BlockChain ) اتریوم ( Ethereum ) با میزان سختی EtHash در ارتباط است و هر چه پروسه محاسبه دشوارتر باشد، EtHash بالاتر و میزان پرداختی یا همان پاداش بیشتر خواهد شد. در نهایت اگر برای شروع پروسه ماینینگ ( Mining ) ارزهای رمزپایه سوالی داشتید، می‌توانید از متخصصین ما در مجموعه بین‌المللی ماناپال کمک بگیرید. همچنین شما می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید بهترین دستگاه‎‌های ماینینگ کنید تا بتوانید از همان ابتدا مانند حرفه‌ای‌ها شروع بکار کنید. از طرفی قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

ether mining Algorithm Ethash

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.