اثبات کار

پروتکل اثبات کار یا همان Proof of Work، یک سیستم اجرایی در حوزه‌های اقتصادی مختلف است که در آن افراد بر اساس میزان فعالیتشان در سیستم، پاداش دریافت می‌کنند. پروتکل اثبات کار ( PoW ) در حوزه استخراج یا همان ماینینگ ( Mining ) ارزهای رمزپایه نقش مهمی ایفا می‌کند و بسیاری از ارزهای دیجیتال همچون بیت‌ کوین ( BitCoin ) از این پروتکل برای عرضه خود به کاربران استفاده می‌کنند.

 همانطور که گفتیم پروتکل اثبات کار ( PoW ) به این صورت است که هر کاربری کار یا فعالیت بیشتری در شبکه به انجام برساند، پاداش بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. در خصوص ماینینگ ( Mining ) ارزهای رمزپایه، این فعالیت به معنای میزان قدرت محاسباتی کامپیوتر کابران است. در واقع هر چه میزان هش (  Hash Rate ) مسائل حل شده توسط کامپیوتر بیشتر باشد، میزان پاداش افزایش پیدا می‌کند. در اصل هش ( Hash ) یک فرمول ریاضی است که به شکل یک عبارت کوتاه شده در فرایند اعتبار بخشی داده‌های تراکنش در شبکه بلاک‌چین ( BlockChain ) کاربرد دارد. فرمولی که از طریق هش ( Hash ) بدست می‌آید معمولا تصادفی و بسیار مشکل است و برای حل آن از پلتفرم‌های کامپیوتری استفاده می‌شود. در حوزه استخراج ارز‌های دیجیتال زمانی که ماینر یا همان استخراج کننده، هش ( Hash ) شکل گرفته در شبکه را در قالب یک بلاک ( Block ) محاسبه می کند، کوین‌ها ( Coins ) و یک درصد از هزینه های تراکنش که در آن بلاک ( Block ) تعبیه شده، به عنوان پاداش به آدرس کیف پول او منتقل می‌شود. شبکه‌های بزرگی همچون شبکه بلاک چین ( Block Chain ) بیت‌ کوین ( BitCoin ) از پروتکل اثبات کار یا همان Proof of Work برای عرضه پاداش در نظر گرفته‌اند؛ زیرا این موضوع به تمرکز زدایی شبکه می‌انجامد و هدایت ارز با در نظر گرفتن یک قانون غیر قابل تغییر انجام می‌پذیرد. اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

 PROOF OF WORK

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.