زنجیره‌های جانبی

یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های شبکه بلاک چین ( BlockChain ) زنجیره‌های جانبی ( Side Chain ) است. این زنجیره‌ها همچون مسیرهایی برای جا به جایی توکن‌های یک شبکه هستند. به زبان ساده‌تر زنجیره‌های جانبی ( Sidechains ) امکان انتقال توکن‌ها و دیگر دارایی‌های دیجیتالی را از طریق شبکه بلاک چین‌ ( BlockChain ) اصلی به شبکه‌های دیگر و درصورت نیاز بازگشت این توکن‌ها به بلاک چین ( BlockChain ) اولیه را می‌دهد.

 برای اینکه نقش و نوع کارکرد زنجیره‌های جانبی ( Side Chain ) را بهتر متوجه شوید، دو شهر را در نظر بگیرید که از طریق یک جاده دوطرفه به هم متصل هستند؛ اگر این دو شهر را هر کدام یک شبکه بلاک‌چین ( BlockChain ) در نظر بگیرید، جاده دو طرفه میان آن‌ها زنجیره‌ جانبی ( Side Chain ) است. زمانی که فردی که قصد انجام تراکنشی بین شبکه بلاک چین ( BlockChain ) اصلی و شبکه جانبی را داشته باشد، در ابتدا باید دارایی‌های مد نظر خود را به بلاک چین ( BlockChain ) دوم بفرستد. سپس توکن‌ها در شبکه اصلی قفل شده و امکان تبادل دوباره آن‌ها دیگر وجود ندارد و باید منتظر بود تا تراکنش بین دو زنجیره‌ی اصلی و جانبی تایید شود. پس از صدور مجوز تراکنش، مقدار معادل توکن‌ها در زنجیره‌ جانبی ( Side Chain ) انتقال پیدا می‌کند و امکان تراکنش آن‌ها بوجود می‌آید. برعکس این امر یعنی انتقال از بلاک‌چین ( BlockChain ) فرعی به زنجیره اصلی نیز به همین صورت انجام می‌پذیرد.اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Screen Shot 2018 05 30 at 11.55.54 AM 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.