ارز‌های دیجیتال

همزمان با اجرا شدن تحریم‌های ایالت متحده آمریکا علیه ایران، ترکیه نیز به دلیل مسائل سیاسی با تحریم‌های تازه‌ای از سوی آمریکا رو به رو شده است. از طرفی زمانی که رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ از تمدید نکردن دوباره برجام ( توافق هسته‌ای بین ایران و 6 قدرت جهانی ) سخن گفت، مقامات ترکیه این موضوع را مطرح کردند که ایران به تمامی تعهداتش عمل کرده و ترکیه روابطش را با ایران قطع نخواهد کرد. حال در آخرین خبر‌های منتشر شده، احتمال تجارت ایران با ترکیه از طریق ارز دیجیتال مطرح شده است.

 در صورت اجرایی شدن تبادلات لیر با ریال، بین ایران و ترکیه، میزان وابستگی هر دو کشور به دلار به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند؛ اما قطعا این یک راه حل اصولی و کاربردی نیست؛ از همین رو صادق نجفی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه نمایشگاه الکامپ امسال از احتمال استفاده از ارزهای دیجیتال میان دو کشور سخن گفت. ایشان این نظر را دارند که ممکن است بسیاری از شرکت‌های ایرانی و ترکیه‌ای از طرح تبادل لیر با ریال استقبال نکنند؛ از همین رو با تکیه به اختیارات وزارت صنعت معدن و تجارت استفاده از ارزهای دیجیتال را به اتاق بازرگانی ایران-ترکیه پیشنهاد دادیم. در صورتی که این دو کشور از ارزهای رمزپایه در معاملات بین مرزی خودشان استفاده کنند، قطعا شاهد رشد و گسترش این ارزها در حوزه‌های مختلف خواهیم بود که باعث افزایش چشمگیر قیمت آن‌ها خواهد شد. اگر شما هم علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید، می‌توانید از سرویس‌های ارزی مجموعه ماناپال برای پرداخت‌های خود استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش انواع ارز‌های رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

turkey iran to launch cryptocurrencies

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.