امضای چندگانه

کیف پول‌های دیجیتال استفاده شده برای نگهداری ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر شاهد تغییرات مختلفی بوده است. با گسترش ارزهای رمزپایه نیازهای جدیدی در این حوزه بوجود آمده است که یکی از آن‌ها امکان ایجاد حساب مشترک است. حساب مشترک معمولا دو یا چند مسئول دارد که به نحوی هر کدام مالک این حساب به حساب می‌روند و برای اینکه بتوان از موجودی حساب برداشت کرد، تمام افراد می‌بایست رضایت خودشان را با بهره‌گیری از امضا کردن اعلام کنند؛ این امر در حوزه ارزهای دیجیتال به امضای چندگانه ( multi-signature ) معروف است.

 امضای چندگانه ( multi-signature ) یکی از امکانات جدید کیف پول‌های دیجیتال است که برخی از شرکت‌های ارائه دهنده این کیف پول‌ها در پلتفرم‌های جدید خود آن را بوجود آورده‌اند. امضای چندگانه ( multi-signature ) یک پروتکل دییجتالی به حساب می‌رود که به وسیله آن گروهی از کاربران این اجازه را بدست می‌آورند که به یک اسناد یا دارایی کیف پول دیجیتال دسترسی داشته باشند. در حوزه ارزهای مجازی در کیف پول‌های دیجیتال یا شبکه‌های مبتنی بر فناوری بلاک چین‌ ( BlockChain )، امضای چندگانه ( multi-signature ) برای انجام یک تراکنش‌ها بکار می‌رود. معمولا سرمایه‌گذارانی که به صورت اشتراکی اقدام به ایجاد مزرعه ماینینگ ( Mining ) می‌کنند از این نوع کیف پول‌ها برای ذخیره ارزهای استخراج شده استفاده می‌کنند. اگر شما هم علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید، می‌توانید از سرویس‌های ارزی مجموعه ماناپال برای پرداخت‌های خود استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش انواع ارز‌های رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

0 6Bpaf4w9Y7nInvlX

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.