پیرکوین

پیرکوین ( Peercoin ) یک ارز دیجیتالی است که در سال 2012 توسط سانی کینگ ( Sunny King ) و اسکات نادالین ( Scott Nadal ) دو کارمند اسبق هوندا ( Honda ) ساخته و در بازارهای عمومی عرضه شد؛ اما خیلی حدود دو سال بعد یعنی در ژانویه 2015 از دسترس مردم خارج شد و کمتر کسی قادر به تبادل این ارز بود. برخی‌ها معتقدند این ارز دیجیتالی به دلیل فشارهای ناشی از بانک‌ها کنار گذاشته شد و برخی دیگر این نظر را دارند که پیرکوین ( Peercoin ) هنوزم هست ولی در دسترس عموم قرار ندارد!

 پیرکوین ( Peercoin ) را به اختصار به نام PPC می‌شناسند. بر اساس نظر کارشناسان کوین دسک ( Coin Desk ) پیرکوین ( Peercoin ) یکی از موفق‌ترین ارزهای رمزپایه بود که از طریق اثبات کار (proof-of-work) و البته اثبات سهام (proof-of-stake) استخراج می‌شد. ماینرها از طریق الگوریتم SHA-256 پیرکوین ( Peercoin ) را استخراج می‌کردند. این ارز رمزپایه تقریبا تا سال 2014 به عنوان یکی از محبوب‌ترین آلت کوین‌ها ( AltCoin ) در بازار آزاد کریپتو عرضه می‌شد؛ اما ناگهان از دسترس عموم خارج شد و دیگر عرضه نشد. از همین رو قیمت پیرکوین ( Peercoin ) به شکل قابل توجهی بالا رفت؛ ولی به دلیل آنکه عرضه این ارز دیجیتالی پایان یافته بود، کیف پول‌های دیجیتالی دیگر قادر به پشتیبانی از آن نبودند و خیلی زود باعث شد این ارز به یک پول مجازی بی‌ارزش تبدیل شود. ناگفته نماند پیرکوین ( Peercoin ) به دلیل نوع شبکه‌ای که داشت تقریبا معاملات صورت گرفته توسط آن غیر قابل ردیابی بود؛ از همین رو بسیاری از بانک‌ها و البته نهادهای امنیتی از همان ابتدا با این ارز دیجیتالی مشکل داشتند. در حال حاضر با رشد ارزهای دیجیتال، افرادی که از پیرکوین ( Peercoin ) در معاملات خود استفاده کرده بودند، دوباره برگشتند و امید دارند این ارز دیجیتالی باز هم عرضه شود. در حال حاضر قیمت هر پیرکوین ( Peercoin ) در بازار آزاد کریپتو، حدود 2 دلار است.  اگر شما هم علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید، می‌توانید از سرویس‌های ارزی مجموعه ماناپال برای پرداخت‌های خود استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش انواع ارز‌های رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

shutterstock 1011636352 800x600

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.