نووا کوین

نوواکوین ( Nova coin ) یک آلت کوین ( AltCoin ) به حساب می‌رود که از طریق اثبات کار (proof-of-work) و البته اثبات سهام (proof-of-stake) استخراج می‌شود. نووا کوین ( Nova coin ) در سال 2013 منتشر شد ولی تاکنون نتوانسته است نظر سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند و به عنوان یکی از بزرگترین شکست‌های تاریخ کریپتو شناخته می‌شود.

 نووا کوین ( Nova Coin ) توسط فردی به نام مستعار بالتازار ( Balthazar ) توسعه پیدا کرد که او هم می‌خواست مانند ساتوشی ناکاموتو ناشناس بماند؛ اما چنین اتفاقی نیوفتاد و خیلی زود گروه توسعه دهنده این ارز دیجیتالی توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی شناخته شدند. همین امر باعث شد که افراد زیادی نوواکوین ( Nova coin ) را به عنوان یک شوخی و یک پروژه غیر حرفه‌ای بشناسند. البته مشکلات شبکه در بد نام کردن این آلت کوین ( AltCoin ) بی‌تاثیر نبود. افرادی که در حوزه ماینینگ فعالیت می‌کردن این نظر را داشتند که هش ریت ( Hash rate ) بدست آمده از شبکه استخراج نوواکوین ( Nova coin ) بسیار بالا است اما پاداش بدست آمده بسیار کم! از طرفی در سال‌های 2013 و 2014 بیت کوین ( BTC ) در حال رشد بود؛ از همین رو سرمایه‌گذاران بجای  نووا کوین ( Nova Coin )، بیت‌ کوین ( BitCoin ) را برای سرمایه‌گذاری دنبال کردند. در حاضر نیز نووا کوین ( Nova Coin ) در چند بازار کوچک معامله می‌شود و تعدادی از کیف پول‌های دیجیتال آن را پشتیبانی می‌کنند؛ طرفداران این آلت کوین ( AltCoin ) معتقدند که مشکلات مربوط به شبکه این ارز دیجیتالی رفع شده است و باید به آن فرصتی دوباره داد. در حال حاضر قیمت هر نووا کوین ( Nova Coin ) تقریبا 5 دلار است. اگر شما هم علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید، می‌توانید از سرویس‌های ارزی مجموعه ماناپال برای پرداخت‌های خود استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش انواع ارز‌های رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Novacoin

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.