mining farm

اگر مطالب تخصصی منتشر شده در وب سایت ماناپال را دنبال کرده باشید، حتما این موضوع را خوب می‌دانید که در این مدت سعی کرده‌ایم اصطلاحات و لغات تخصصی حوزه ماینینگ ( Mining ) ارزهای دیجیتال را با لحنی ساده برای شما بازگو کنیم. یکی از عباراتی که در حوزه استخراج ارزهای رمزپایه بکار می‌رود مزرعه استخراج ( Mining Farm ) است که به معنی یک دیتاسنتر ( Data Center ) یا بهتر است بگوییم مرکز داده‌ها است که تمام قدرتش را روی استخراج یک ارز دیجیتالی متمرکز کرده است.

 فرض کنید فضایی به ابعاد چندین متر را پر از دستگاه‌های ASIC کرده‌اید که به یک شبکه استخراج متصل هستند و تمام قدرتشان برای استخراج یک ارز رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin ) متمرکز کرده‌اند؛ در این حالت شما یک  مزرعه استخراج ( Mining Farm ) تشکیل داده‌اید. همانطور که حدس زدید تعداد مزارع استخراج ( Mining Farm ) در دنیا محدود است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی مجموعه کوین دسک ( Coin Desk ) فقط 6  مزرعه استخراج ( Mining Farm ) در سراسر جهان وجود دارد که 3 تای آن‌ها در کشور چین قرار دارد. این مراکز بزرگ داده معمولا با بهره‌گیری از دستگاه‌های ASIC استخراج می‌کنند؛ زیرا اگر بخواهید تعداد زیادی ریگ گرافیکی ( Rig Graphic ) را در یک فضای بسته نگهداری کنید، قطعا باید هزینه زیادی هم بابت سیستم تصفیه هوای آنجا کنید، زیرا ریگ‌های گرافیکی ( Rig Graphic ) نسبت به دستگاه‌های ASIC به مراتب گرمای بیشتری تولید می‌کنند و به صورت مداوم می‌بایست دمای آن‌ها بررسی شود. البته یکی از اصلی‌ترین مشکلات مزارع استخراج ( Mining Farm ) امنیت آن‌ها در برابر هکرها است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، تقریبا 80 درصد بدافزار‌های منتشر شده در شبکه‌های صرافی‌ها از همین دیتاسنترها ( Data Center ) نشات می‌گیرند. به هر حال نمی‌توان نقش این مراکز را در تعیین وثبات قیمت ارزهای دیجیتال بخصوص بیت‌ کوین ( BitCoin ) نادیده گرفت و به نحوی می‌توان گفت وضعیت بازار کریپتو امروز را مدیون فعالیت این مزارع استخراج ( Mining Farm ) هستیم. اگر شما هم علاقه‌مند به حوزه ماینینگ ( Mining ) ارزهای رمزپایه هستید، می‌توانید با مشاورین ما در مجموعه بین‌المللی ماناپال در خصوص ورود به این شاخه کمک بگیرید. همچنین برای خرید و فروش انواع ارز‌های رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Cryptocurrency Mining Farm 1280x960

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.