تجارت شستشو

بحث پولشویی یا بهتر است بگوییم تجارت شستشو ( Wash trading ) در حوزه ارزهای رمزپایه یکی از اصلی‌ترین مباحث بررسی شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ( SEC ) است و در یک سال اخیر این موضوع به یکی از دغدغه‌های اصلی مقامات بلند مرتبه اروپایی و آمریکایی تبدیل شده است. متاسفانه به دلیل آنکه معاملات صورت گرفته با ارزهای رمزپایه قابل ردیابی نیستند و افراد می‌توانند از این طریق بدون نام و مشخصات اصلی خودشان به تبادل ارز بپردازند، تجارت شستشو ( Wash trading ) در این حوزه به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

 واش تریدینگ یا همان تجارت شستشو ( Wash trading ) عملی است که افراد با بهره‌گیری از آن قادر هستند رد پول‌هایشان را برای همیشه پاک کنند. بسیاری این عمل را به دلیل فرار از پرداخت مالیات انجام می‌دهند و برخی دیگر برای پنهان کردن پولی که از راه غیر قانونی بدست آمده است، این عمل را انجام می‌دهند. حال با گسترش فناوری بلاک‌چین ( BlockChain ) و توسعه ارزهای رمزپایه، کار کسانی که تجارت شستشو ( Wash trading ) انجام می‌دهند بسیار راحت‌تر شده است و همین موضوع سبب گردیده که بسیاری از دولت‌ها در یک سال اخیر اقدام به اجرای برخی قوانین سخت‌گیرانه در خصوص فعالیت صرافی‌ها اعمال کنند. به طور کلی می‌توان گفت سال 2018 سالی بود که قوانین بازدارنده در سراسر دنیا اجرا شد و باعث شد بسیاری از نهنگ‌ها یا همان سرمایه‌داران بزرگ حوزه ارزهای دیجیتال، پول خود را از بازار خارج کنند؛ اما به صورت کلی این قوانین باعث ایجاد نظم و پایداری در دنیای کریپتو خواهد شد و در نهایت به نفع همه ما خواهد بود. به نظر می‌رسد تا پایان سال 2018، مشکلات مربوط به تجارت شستشو ( Wash trading ) در حوزه ارزهای رمزپایه به پایان خواهد رسید و سایه این مسئله برای  همیشه از بالای سر ارزهای دیجیتالی برداشته خواهد شد. اگر شما هم علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه هستید، می‌توانید از سرویس‌های ارزی مجموعه ماناپال برای پرداخت‌های خود استفاده کنید. همچنین برای خرید و فروش انواع ارز‌های رمزپایه مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

 

 28 1

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.