پول فیات

موضوع غیر قابل انکاری که وجود دارد این است که پول‌ها و یا همان ارزهای سنتی در حال از بین رفتن هستند. یکی از اصلی‌ترین خصوصیات پول‌های سنتی، داشتن پشتوانه است. ارزهای همچون دلار، ریال، یورو و... که به عنوان ارزهای سنتی آن‌ها را می‌شناسیم، ارزش خود را در بازار مدیون وجود شاخصه‌های دیگر هستند. موجودی طلا، نفت، قدرت نظامی و خیلی از مسائل تعیین‌کننده شایستگی یک دولت، می‌تواند در ارزش‌گذاری یک پول موثر باشد؛ اما به نظر می‌رسد فیات ( Fiat ) آمده است که این ارزها را کنار بزند.

پول فیات ( Fiat ) می‌تواند توسط دولت عرضه شود و یا گروه‌هایی در فضاهای بسته اقتصادی آن را به عنوان جایگزینی برای ارزهای سنتی ارائه دهند؛ به هر فرقی نمی‌کند، مهم این است که ارز یا همان پول فیات ( Fiat ) هیچ پشتوانه‌ای ندارد و ارزش آن بر اساس میزان پذیرش مردم تعیین می‌شود. در واقع ارزش پول فیات ( Fiat ) را خود مردم تعیین می‌کنند و هیچ ارگان قدرتمندی پشت ارزش‌گذاری آن وجود ندارد. البته همانطور که حدس زدید، ارز فیات ( Fiat ) یک نوع پول محدود است و هرجایی هم کاربرد ندارد. معمولا جزایر کوچک یا مناطق تجاری آزاد برای خود ارز فیات ( Fiat ) دارند. معمولا این نوع ارزها در یک مناطق بسته اقتصادی کاربرد دارند و در طول زمان معمولا از ارزش ثابتی برخوردارند. البته با گسترش ارزهای دیجیتال به نظر می‌رسد استفاده از پول فیات ( Fiat ) نیز در حال افزایش است؛ زیرا جهان فردا نیازمند ارزهایی با ارزش‌های ثابت است و برای جلوگیری از ایجاد نوسانات شدید در بازار کریپتو، ما هم باید هر چه زودتر پذیرای استفاده از پول فیات ( Fiat ) در معاملات روزمرمان باشیم. 

برای اینکه همیشه در حوزه فینتک ( Fintech ) بروز باشید و حرفی برای گفتن داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم همین حالا آدرس وب سایت ماناپال را در بوکمارک مرورگر خود ذخیره کنید تا همواره با اخبار جدید و دانستنی‌های تازه در حوزه‌های اقتصادی نوین، دانش خود را افزایش دهید. همچنین اگر شما هم علاقه‌مند حوزه ارزهای رمزپایه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Deutsche Bank Strategist Believes Fiat Money will soon End its Reign

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.