دش

دش ( Dash ) یک ارز دیجیتال محبوب و معتبر است که در سال 2014 برای اولین بار و تحت نام XCoin وارد بازار‌های جهانی شد؛ نام این ارز دیجیتال بعد از XCoin به دارک کوین ( DarkCoin ) و در نهایت در 26 مارس سال 2015 به دش ( Dash ) تبدیل شد. دش ( Dash ) بعد از بیت‌کوین ( BitCoin ) گران‌ترین ارز دیجیتال بازار‌های جهانی به حساب می‌رود در حال حاضر با رشد صعودی که داشته است، هر سکه آن بیش از 1400 دلار در بازار‌های معتبر جهانی معامله می‌شود.

  دش ( Dash ) توسط ایوان دافیلد ( Evan Duffield ) طراحی شد و به گفته خودش هدف او از طراحی و انتشار دش ( Dash ) گسترش فضاهای تجاری P2P و همچنین گسترش محوریت حریم خصوصی در بازار‌های جهانی بوده است. شاید مزیتی که دش ( Dash ) را از مابقی ارز‌های دیجیتال دنیا جدا می‌کند، پلتفرم ساده آن است که قابلیت‌های کاربردی مانند تراکنش‌های سریع و امن و مدیریت غیر متمرکز (DGBB) را فراهم ساخته است. به نوعی می‌توان گفت دش ( Dash ) اولین شبکه غیرمتمرکز کاملا خصوصی است که از یک طراحی ساده دو ردیفی برای افزایش قدرت شبکه خود استفاده می‌کند. اولین ردیف در پلتفرم دش ( Dash ) شامل استخراج کنندگانی (ماینر) است که شبکه معاملات این ارز دیجیتال را با بهره‌گیری از کامپیوتر‌ها و سیستم‌های قدرتمند خود می‌سازند؛ ماینر‌های این ارز دیجیتال ضمن ساخت و اسخراج در شبکه ارزی دش ( Dash ) به نوعی ارز‌ها یا سکه‌ها را ضمانت می‌کنند تا هیچ سکه دش ( Dash ) با ضمانت صفر وارد بازار‌های بزرگ جهانی نشود. اگوریتم رمزنگاری دش X11، پروتکلی است که ماینرها برای استخراج ارز دیجیتالی دش ( Dash ) باید از آن استفاده کنند. این الگوریم به شکل قابل توجهی سریع‌تر است و فقط حدود 2 دقیقه و نیم طول می‌کشد تا یک بلوک دش ( Dash ) تولید شود که این امر باعث شده است بسیاری از ماینر‌ها به استخراج این ارز رمزپایه روی بیاورند. اگر بخواهیم الگوریتم X11 را بیشتر مطالعه کنیم، متوجه خواهیم شد این پروتکل ضمن اینکه بسیار سریع‌تر است، این امکان را به ماینرها می‌دهد که از تمام نیروی پردازش GPU و CPU باهم استفاده کنند. البته این الگوریتم جلو استخراج دستگاه‌های ASIC را می‌گیرد، پس بیشتر بدرد کسانی می‌خورد که از ریگ‌های گرافیکی برای ورود به شبکه استفاده می‌کنند. 
ردیف دوم طراحی شده در پلتفرم دش ( Dash ) شامل مسترنودها ( masternodes ) می‌شود که ویژگی های پیشرفته دش ( Dash ) را فراهم می‌سازند. مسترنودها ( Masternodes ) باعث ایجاد فضایی برای انجام تراکنش‌های آنی و خصوصی می‌شوند که همین امر باعث برتری دش ( Dash ) نسبت به بیت‌کوین ( BitCoin ) شده است. دش ( Dash ) با پشتیبانی از سامانه InstantX و همچنین فعالیت مسترنودها ( Masternodes ) این امکان را فراهم ساخته است که شما در کثری از ثانیه بتوانید میزان ارز مورد نظر خود را برای فرد دیگری انتقال دهید. برخلاف تاییدیه‌های بیت‌کوین ( BitCoin ) که به ماینر‌ها متکی است، تراکنش‌های دش ( Dash ) توسط مسترنودها ( Masternodes ) شبکه تایید می شوند که این موضوع باعث افزایش سرعت تراکنش‌ها در شبکه ارز دیجیتال دش ( Dash ) می‌شود. از همین رو بسیاری آینده این ارز رمزپایه را بسیار روشن می‌دانند و معتقدند دش ( Dash ) آلت کوینی معتبر خواهد بود.  شما می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید بهترین دستگاه‎‌های ماینینگ کنید تا بتوانید از همان ابتدا مانند حرفه‌ای‌ها شروع بکار کنید. از طرفی قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Advantages of x11 algorithm

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.