بیت کوین

روز چهارشنبه 11 ژوئن، قیمت هر بیت‌ کوین ( BitCoin ) در صرافی بزرگ و معتبر وکس ( Wex ) به 9000 دلار افزایش پیدا کرد. برخلاف بسیاری که معتقد بودند این افزایش به دلیل خطای سیستمی بوده است، الگوها و داده‌های منتشر شده در وب سایت رسمی صرافی وکس (Wex) نشان می‌دهد، دلیل این نوسان، افزایش ناگهانی حجم خرید از این صرافی بوده است. 3000 دلار افزایش، یک موج شدید گاوی ( Bull ) به حساب می‌رود که به عنوان یک رویداد نادر از آن یاد می‌شود.

 اما سوال اصلی اینجاست که اگر واقعا ارزش بیت‌ کوین ( BitCoin ) به 9000 دلار افزایش پیدا کرد، چرا اثر این را فقط در صرافی وکس ( Wex ) مشاهده کردیم و چرا فقط دو ساعت چنین قیمتی دوام آورد؟ این سوال را کارشناسان وکس ( Wex ) جواب دادند. خرید و فروش در صرافی وکس ( Wex ) فقط از طریق دلار همین صرافی یعنی WexUSD انجام می‌شود؛ از همین رو سیستم و پلتفرم کار این صرافی، یک سامانه بسته و مرزگذاری شده است و فضا و جو اقتصادی صرافی‌های دیگر کمتر بر روی وضعیت وکس ( Wex ) تاثیر می‌گذارد. بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی وکس ( Wex ) می‌توانیم متوجه شویم که در روز چهارشنبه 11 ژوئن، میزان خرید بیت‌ کوین ( BitCoin ) با بهره‌گیری از WexUSD تقریبا 4 برابر شده است که همین موضوع باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتالی تا 9000 دلار شده است. اما اصلی‌ترین موضوعی که می‌توان از این اتفاق متوجه شد این است که قیمت بیت‌ کوین ( BitCoin ) بیش از آن چیزی که فکرش را می‌کنیم به حجم خرید و فروش در بازار کریپتو بستگی دارد و هر چه این ارز در دسترس‌تر باشد، قطعا قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

 

btc1.jpg 740x380 q85 crop subsampling 2

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.