SHA-256

ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارزهای دیجیتالی دارای دانشنامه مخصوص خود هست و برای اینکه بتوانید در این حوزه موفق عمل کنید، نیاز دارید که برخی از موضوعات مهم این دانشنامه را فرا بگیرید. از همین رو متخصصان مجموعه بین‌المللی ماناپال با در نظر گرفتن نیاز جامعه امروز ایران، اقدام به انتشار برخی از مهم‌ترین موضوعات مربوط به ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارزهای دیجیتالی کرده‌اند که در این بخش به تشریح الگوریتم SHA-256 خواهیم پرداخت.

الگوریتم SHA-256 یک نوع پروتکل ماینینگ ( Mining ) توکن‌های پایه است که بسیاری از ارزهای رمزپایه از جمله بیت‌ کوین ( BitCoin ) از آن استفاده می‌کنند. الگوریتم SHA-256 یک پروتکل محبوب است که همین موضوع باعث شده است قدرت بیشتری نسبت به مابقی الگوریتم‌ها در شبکه استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشد. در واقع ماینر‌ها با بهره‌گیری از این پروتکل قدرتمند قادر هستند که اغلب مسائل ریاضی حوزه الگوریتم ماینینگ ( Mining ) را حل کنند و معمولا برای رسیدن به جواب نهایی از این الگوریتم محبوب استفاده می‌کنند. معمولا اسخر‌های استخراج و همچنین ماینر‌های تازه کار از الگوریتم SHA-256 به عنوان یک پروتکل پایه برای حل مسائل و رسیدن به جایزه استفاده می‌کنند؛ اما متخصصان و حرفه‌ای‌ها می‌دانند برای اینکه بتوانند مقدار هش ( Hash ) بدست آورده را بیشتر کنند، نیاز به استفاده از الگوریتم‌های دیگر نیز دارند.

خب قطعا این سوال پیش می‌آید که برای موفقیت در حوزه ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارزهای دیجیتال، باید تمام جوانب الگوریتم SHA-256 را یاد بگیریم؟

قطعا جواب سوال بالا یک پاسخ منفی است، زیرا امروزه تمام نرم‌افزار‌های ماینینگ مانند Easyminer و یا ماینرگیت ( MinerGate ) قادر هستند تمام جوانب الگوریتم SHA-256 را در پروسه ماینینگ ( Mining ) پیاده‌سازی کنند. شما می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید بهترین دستگاه‎‌های ماینینگ کنید تا بتوانید از همان ابتدا مانند حرفه‌ای‌ها شروع بکار کنید. از طرفی قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

blockdiagram us dsnip 228 4408572212069 sha 256 block

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.