ارز‌های دیجیتال

تله گاوی ( Bull Trap )، تله‌ای است که توسط سرمایه‌گذاران بزرگ یک محصول انجام می‌شود. در این تله، سرمایه‌گذاران با افزایش میزان خرید و فروش محصول مورد نظر، ارزش کاذب در آن ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود مردن عادی بیش از پیش بر روی آن محصول سرمایه‌گذاری کنند. در واقع در این تله، بسیاری از افراد با در نظر گرفتن میزان رشد قیمت کالا ( یا هر محصول دیگر ) اقدام به خرید آن می‌کنند اما غافل از آنکه ارزش بوجود آمده بر روی محصول کاذب و به حباب‌گونه است.

 سوالی که در عنوان این نوشته مطرح شده است دو جواب دارد که هر کدام طرفداران خودشان را دارند که با دلایل محکم از پاسخشان دفاع می‌کنند.

دسته اول معتقدند تله گاوی ( Bull Trap ) ئدر حوزه ارزهای دیجیتال نیز ایجاد می‌شود؛ زیرا این حوزه نیز دارای سرمایه‌گذاران بزرگ است که قادرند وضعیت قیمت ارزهای را تغییر دهند. نهنگ‌ها یا سرمایه‌گذاران بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال معمولا به کسانی گفته می‌شود که در عرضه اولیه سکه ( ICO ) اقدام به خرید بخش بزرگی از توکن‌های عرضه شده را می‌کنند؛ از همین رو بسیاری معتقدند بازار ارزهای دیجیتال به تصمیمات گرفته شده از سوی این سرمایه‌گذاران قدرتمند بستگی دارد.

دسته دوم بگونه‌ای دیگر می‌اندیشند؛ این افراد معتقدند که ارزهای مجازی ذاتا غیر متمرکز هستند و فرد یا افراد خاصی بر روی آن‌ها کنترل ندارد. بر اساس نظر ایشان، می‌توان چنین برداشتی کرد که افزایش یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال محدود به مکان یا زمان نیست و یک برداشت کلی از شاخصه‌های تاثیرگذار می‌تواند به ما نشان دهد که قیمت‌ها بالا می‌رود یا پایین؛ از همین رو این افراد معتقدند که ایجاد تله گاوی ( Bull Trap ) در بازار کریپتو غیر قابل باور است و سرمایه‌گذاران بزرگ بر روی نوسانات ایجاد شده در این حوزه تاثیر بسزایی ندارند.

اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

 

Bull trap cartoon 02.07.2017

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.