کلید عمومی

کلید عمومی ( public key ) بخشی از سیستم بلاک‌چین ( BlockChain ) ارزهای دیجیتال است که افراد با بهره‌گیری از آن قادرند معاملات خود را در قالب کریپتوکرنسی به انجام برسانند. در واقع برای انجام یک تبادل در شبکه بلاک‌چین ( BlockChain ) هم به کلید عمومی ( public key ) و هم به کلید خصوصی ( privet key ) نیاز است؛ اما برخی اوقات کلید عمومی ( public key ) فقط در دسترس صرافی یا کیف پول شما می‌باشد و شما فقط  کلید خصوصی ( privet key ) را در اختیار دارید. در نظر بگیرید که همیشه یک کلید عمومی ( public key ) این میان وجود دارد.

کلید عمومی ( public key ) یک کد رمزنگاری منحصر به فرد می‌باشد که به سرمایه گذاران داده می شود و آن‌ها قادرند با استفاده از این کد معاملات خود را بر اساس دارایی خود در سیستم کریپتوکرنسی انجام دهند. به عنوان مثال شما قصد خرید کالایی با بهره‌گیری از موجودی بیت‌ کوین ( BitCoin ) خود دارید؛ شما می‌توانید با ارائه کلید عمومی ( public key ) به سامانه خرید، مبلغ درخواستی را از طریق بیت‌ کوین ( BitCoin ) خود پرداخت کنید. . در بسیاری از تبادلات صورت  گرفته در شبکه ارزهای دیجیتال، فهرستی از این کدهای رمزنگاری شده برای سرمایه‌گذاران بزرگ در نظر گرفته شده است که آن‌ها قادرند با ارائه این کدها به راحتی و با پرداخت کمسیون کمتر معاملات خود را در سیستم به انجام برسانند. به طور کلی کلید عمومی ( public key ) روشی است برای شناسایی کسی که می خواهد معامله انجام دهد، حتی اگر نام واقعی یا اطلاعات شخصی او در کلید عمومی ( public key ) او وجود نداشته باشد. این کلید می‌توانند توسط صرافی‌های ارائه دهنده آن دارای امتیازات مختلفی باشد. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

symmetric encryption

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.