ماینینگ

لایت‌ کوین ( LTC ) مهم‌ترین و البته با معتبرترین هاردفورک بیت‌ کوین ( BitCoin ) به حساب می‌رود که یکی از با ارزش‌ترین آلت کوین‌های ( Altcoin ) امروز بازار کریپتو است. لایت‌ کوین ( LTC ) نیز یک توکن قابل استخراج می‌باشد؛ از همین رو در این نوشته کوتاه قصد داریم وسایل و موارد مورد نیاز برای استخراج این ارز دیجیتالی را برای شما شرح دهیم تا اگر علاقه به حوزه ماینینگ ( Mining ) ارزهای رمزپایه دارید، بتوانید هوشنمدانه‌تر در این زمینه وارد شوید.

 اگر بخواهیم موارد مورد نیاز برای استخراج لایت‌ کوین ( LTC ) را بررسی کنیم، می‌توانیم آن‌ها را به دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم کنیم. در بخش سخت‌افزاری قطعا شما نیاز به ریگ‌های گرافیکی ( GPU Rigs ) نیاز دارید. شاید اگر سال 2015 بود به شما می‌گفتیم با پردازنده ( CPU ) کامپیوتر خود نیز می‌توانید پروسه. ماینینگ ( Mining ) را به انجام برسانید اما در حال حاضر شبکه استخراج لایت‌ کوین ( LTC ) پیچیده‌تر از آن می‌باشد که بتوان با پردازنده ( CPU ) به ماینینگ ( Mining ) پرداخت. البته می‌توانید از دستگاه‌های ASIC نیز برای استخراج استفاده کنید، یک الی دو دستگاه Z9 شرکت Antminer می‌تواند برای شروع مناسب باشد.

در بخش نرم‌افزاری، شرکت‌های زیادی برای استخراج لایت‌ کوین ( LTC ) برنامه‌هایی را در بازار آزاد عرضه کرده‌اند که هر کدام با بهره‌گیری از متد‌های خاصی شما را وارد پروسه ماینینگ ( Mining ) می‌کنند. CUDAminer و CGMine از جمله نرم‌افزارهای معتبری هستند که برای استخراج لایت‌ کوین ( LTC ) با بهره‌گیری از ریگ‌های گرافیکی ( GPU Rigs ) استفاده می‌شوند. کمسیون استخراج این دو نرم‌افزار به ترتیب 16 و 18 درصد می‌باشد که البته همانطور که حدس زدید CGMine سرعت بالاتری دارد. هر دو نرم‌افزار رایگان هستند و شما می‌توانید از وب سایت‌های رسمی آن‌ها، نرم افزار  ماینینگ ( Mining ) خود را بر اساس پلتفرم مد نظرتان دانلود کنید. 

شما می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید بهترین دستگاه‎‌های ماینینگ کنید تا بتوانید از همان ابتدا مانند حرفه‌ای‌ها شروع بکار کنید. از طرفی قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

 gift cards

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.