گیفت کارت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گیفت کارتی را از کسی به عنوان هدیه دریافت کرده‌اید، اما برای شما کاربرد ندارد و یا به هر دلیلی قصد خرید از فروشگاه صادر کننده گیفت کارت را ندارید؛ از همین رو امروز در این نوشته کوتاه، قصد داریم به شما راهکاری را نشان دهیم که می‌توانید بسرعت و خیلی راحت گیفت کارت هر فروشگاهی را بفروشید و مبلغ نقد شده آن را به حساب بانکی خود انتقال دهید. برای این کار ابتدا در وب سایت ماناپال ثبت نام کنید و اطلاعات حساب کاربری خود را به تایید برسانید.

 برای فروش گیفت کارت‌های خود ابتدا به وب سایت www.cardpool.com مراجعه کنید و سپس بر روی گزینه Sell Gift Cards در بالای صفحه کلیک کنید؛ یا می‌توانید به صورت مستقیم از این لینک استفاده کنید. 

در وسط صفحه یک تولبار مشاهده خواهید کرد که بر روی آن نوشته شده است Enter gift card store name، بر روی این تولبار کلیک کرد و فروشگاه صادرکننده گیفت کارت خود را بنویسید. مثلا این فروشگاه می‌تواند امریکن ایرلاین ( American Airlines ) یا آیتیونز ( iTunes ) باشد. در این قسمت میزان نقدینگی هر گیفت کارت مشخص می‌شود؛ به عنوان مثال گیفت کارت‌های پلی استیشن ( PlayStation ) تا 92 درصد نقدینگی را به صاحب گیفت کارت برمی‌گردانند اما گیفت کارت‌های فروشگاه‌هایی که طرفدار کمتری دارند، میزان نقدینگی یا برگشت پول آن‌ها کمتر است. در نظر بگیرید که وب سایت www.cardpool.com، گیف کارت‌های آمازون ( Amazon ) را خریداری نمی‌کند و شما برای فروش آن‌ها می‌توانید به مقاله " چگونه مبلغ گیفت کارت آمازون را تبدیل به پول نقد کنیم؟ " منتشر شده از سوی ماناپال مراجعه کنید.

پس از وارد کردن نام فروشگاه صادرکننده به یک صفحه دیگر برای تکمیل اطلاعات گیفت کارتتان انتقال داده می‌شوید. در قسمت اول یک تولبار مشاهده می‌کنید که بر روی آن نوشته شده است Enter gift card balance که در این قسمت باید مبلغ گیفت کارتتان را مشخص کنید. معمولا روی خود گیفت کارت مبلغ اعتبار آن نوشته شده است. 

در قسمت بعد مشخص می‌کنید که مبلغ نقد شده چگونه بدست شما برسد. وب سایت www.cardpool.com دو نوع پرداخت دارد، یکی به صورت چک که به ایمیل شما ارسال خواهد شد و یکی دیگر به صورت گیفت کارت آمازون ( Amazon )؛ اگر گزینه استفاده از گیفت کارت آمازون ( Amazon ) را برای دریافت اعتبار انتخاب کنید، 6 درصد از حد معمول مبلغ بیشتری دریافت خواهید کرد. اما برای نقد کردن بهتر است همان گزینه پرداخت به صورت چک را انتخاب کنید. 

در انتها مبلغ دریافتی شما مشخص شده است و گزینه Next را انتخاب کنید تا به صفحه اطلاعات مالی انتقال داده شوید. اطلاعات این قسمت را بر عهده متخصصان ماناپال قرار دهید تا ما برایتان بقیه امور را به انجام برسانیم. در نهایت مبلغ نقد شده پس از پرداخت کمسیون بانکی به حساب کاربری شما در وب سایت ماناپال منتقل خواهد شد و در کمتر از 24 ساعت به حساب بانکی شما پرداخت خواهد شد. 

 

gift cards

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.