اتریوم

همانطور که می‌دانید اتریوم ( Ethereum ) نیز مانند بسیاری از توکن‌های دیگر، به صورت پاداش اثبات کار استخراج می‌شود و قدرت پردازش ماینرها نه تنها برای تولید اتر ( Ether ) جدید بلکه برای تایید تراکنش‌ها و البته حفظ پایداری شبکه بلاک‌چین ( BlockChain ) استفاده می‌شود. بنیاد روسی اتریوم وضعیت کنونی شبکه این ارز با ارزش را به عنوان " عصر یخبندان " اتریوم ( Ethereum ) معرفی کرده است؛ زیرا قرار است پلتفرمی جدید از سوی این کمپانی ارائه شود که تعریف جدیدی از شاخصه‌های ماینینگ ( Mining ) در حوزه ارزهای مجازی ایجاد خواهد کرد.

 پروتکل اثبات سهام کسپر ( Casper ) پروژه در حال طراحی شرکت اتریوم می‌باشد که قرار است در سال 2019 معرفی و در دسترس عموم قرار گیرد. بر اساس داده‌های منتشر شده پروتکل کسپر ( Casper ) وضعیت ماینرها را بر اساس میزان سرمایه آن‌ها مشخص می‌کند که این موضوع سبب خواهد شد که اتریوم ( Ethereum ) مقیاس پذیرتر و به شکل کاملا غیر متمرکز بر روی شبکه بلاک‌چین ( BlockChain ) عرضه شود.  پروتکل اثبات سهام کسپر ( Casper ) قرار است با ساخت یک فورک جدید از توکن اتریوم ( Ethereum ) اجرا شود و بر اساس آن دیگر محاسبات پیچیده برای میزان پاداش ماینرها لازم نیست و پروسه ماینینگ ( Mining ) بر اساس میزان سرمایه افراد انجام می‌شود و پاداش‌ها به شکل یک سهام تغییر خواهند کرد. در واقع با بهره‌گیری از پروتکل اثبات سهام کسپر ( Casper )، ماینرها تبدیل به سرمایه‌گذاران اصلی اتریوم ( Ethereum ) خواهند شد که در هرجای دنیا بر اساس میزان قدرت پردازش آن‌ها، سهامشان مشخص خواهد شد. گروه توسعه‌دهنده اتریوم به منظور اطمینان از عدم تقسیم غیر اصولی بلاک‌چین ( BlockChain ) به دوره زمانی تا تکمیل  پروتکل اثبات سهام کسپر ( Casper )، عصر یخبندان ( Ice Age ) می گوید. عصر یخبندان اتریوم ( Ethereum ) یک کانسپت تنظیم هش یا همان میزان دشواری است که با هدف جلوگیری و توقف ساخت بلاک‌چین ( BlockChain ) جدید در شبکه پایه شکل گرفته  و تا زمان ایجاد هاردفورک ( HardFork ) جدید شاخصه‌های سختی ماینینگ ( Mining ) به صورت مرحله به مرحله افزایش خواهد یافت. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

 

As Ethereum Ice Age Approaches Community Vote on Mining Reward Cut ngp97ookqn53s9xq3bi6ls58vtbiy2d51xiogm16i2

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.