بیت‌ کوین

قرارداد‌های آتی یا پیش‌فروش یکی از امکاناتی می‌باشد که شبکه بیت‌ کوین ( BitCoin ) با بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین ( BlockChain ) در اختیار کاربران قرار داده است. بر اساس پلتفرم طراحی شده برای این نوع قرارداد‌ها، کاربر می‌تواند زمان دقیقی را در آینده برای انتقال یا دریافت بیت‌ کوین ( BitCoin ) تعیین کند و از طریق آن کالای مورد نظرش را به فروش بگذارد یا بخرد. قرارداد‌های آتی یا سَلَف کانسپتی است که بیت‌ کوین ( BitCoin ) را برای حضور در تبادلات روزمره آماده می‌کند.

 طرح قرارداد‌های آتی یا سَلَف از بازار سهام نشات می‌گیرد و اولین بار توسط شرکت بایننس ( Binance ) بر روی شبکه بیت‌ کوین ( BitCoin ) اجرا شد. قرارداد‌های آتی را می‌توان به دو شکل کوتاه و بلند اجرا کرد و در هر حالت نیز دو طرف معامله باید به صورت مستقیم به یک توافق کلی برسند. اجازه دهید با یک مثال ساده این شکل از قرارداد‌ها را شرح دهیم. فرض کنید یک رستوران قرار است در طول یک سال، هر روز 5 غذا به یک قیمت برای یک شرکت ارسال کند. حال اگر شرکت مورد نظر بخواهد هر روز 1 بیت‌ کوین ( BitCoin ) به رستوران بابت غذاهای تحویل داده شده پرداخت کند، هم زمان زیادی را باید هر روز صرف کند و هم هزینه تراکنش‌های آن در طول یکسال بسیار زیاد خواهد شد. از همین رو بین دو طرف قراردادی بسته می‌شود که بر اساس آن پایان هر سال 365 توکن بیت‌ کوین ( BitCoin ) از کیف پول شرکت به کیف پول رستوران منتقل خواهد شد. این نوع از قرارداد در واقع قرارداد آتی بلند مدت به حساب می‌رود. حال اگر این شرکت اقدام به پرداخت هزینه غذای خود به صورت ماهانه کند در واقع قرارداد آتی به شکل کوتاه مدت تغییر پیدا می‌کند. همچنین این موضوع می‌تواند بلعکس نیز صورت بگیرد و رستوران ابتدا تمام مبلغ غذای یکسال را دریافت کند و سپس خدمات خود را ارائه دهد. اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

TOEFL English MBA GMAT proficiency test 800x430

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.