مدرک زبان

سالانه افراد زیادی برای تحصیل در مراکز آموزشی بین‌المللی اقدام به ثبت نام برای آزمون‌های تافل ( TOEFL ) و آیلتس ( IELTS ) می‌کنند؛ از همین رو برای دانشجویان ایرانی همیشه این سوال پیش آمده است که به دنبال دریافت مدرک آیلتس ( IELTS ) بروم یا تافل ( TOEFL )؟! از همین رو قصد داریم در این نوشته کوتاه مزایای هرکدام را شرح دهیم تا هوشمندانه‌تر و با آگاهی بیشتر بتوانید برای دریافت مدرک زبان انگلیسی خود تصمیم بگیرید.

 بهتر است در ابتدا این موضوع را بدانید که امروزه اغلب مراکز آموزشی و دانشگاهای معتبر جهان قابلیت تبدیل نمره آیلتس ( IELTS ) به تافل ( TOEFL ) یا بلعکس را برای دانشجویان و دانش‌آموزان متقاضی ادامه تحصیل فراهم ساخته‌اند. همانطور که می‌دانید آزمون آیلتس ( IELTS ) در یک سیستم متمرکز از 1 تا 9 درجه‌بندی می‌شود و امتیاز مجموع شما در واقع میانگین نمرات جداگانه‌ای می‌باشد که شما در هر 4 آزمون مهارت نوشتن ( Writing )، شنیدن ( Listening )، خواندن ( Reading ) و صحبت کردن ( Speaking ) کسب کرده‌اید. در این سیستم امتحانات آیلتس ( IELTS ) نمره شما به نزدیک‌ترین نیم باند گرد می‌گردد، یعنی اگر میانگین شما 6.25 باشد آن را به نمره نهایی 6.5 گرد می‌شود. اما آزمون تافل ( TOEFL ) یک آزمون واحد و جامع می‌باشد که دارای 120 امتیاز است و نمره نهایی شده در بازه 1 تا 120 تعیین می‌شود. در آزمون تافل ( TOEFL ) بخش‌های نوشتن ( Writing ) و صحبت کردن ( Speaking ) به‌صورت یک کل ظاهر می‌شود و شامل محدوده‌ای از لغات، سبک نوشتاری و دستور زبان دسته‌بندی می‌شوند. شاید نحوه نمره‌دهی بعد مسئله نوع گویش در دو آزمون بزرگترین تفاوت بین دو آزمون تافل ( TOEFL ) و آیلتس ( IELTS ) باشد. برای اینکه تصمیم بهتری در انتخاب نوع آزمونتان داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به وب سایت دانشگاه مورد نظرتان سر بزنید و موارد درخواست شده در آنجا مشاهده کنید. اینگونه بهتر می‌توانید بین تافل ( TOEFL ) و آیلتس ( IELTS ) یکی را انتخاب کنید. معمولا دانشگاه‌های کانادا و ایالت متحده آمریکا تافل ( TOEFL ) را از دانشجویان متقاضی درخواست دارند و دانشگاه‌های اروپایی آیلتس ( IELTS ). همچنین شما می‌توانید برای ثبت نام در آزمون‌های تافل ( TOEFL ) و آیلتس ( IELTS ) از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال استفاده کنید و آزمون خود را در هر کشوری که علاقه دارید از طریق خدمات ارزی ما رزور کنید.

TOEFL English MBA GMAT proficiency test 800x430

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.