ماینینگ

در هفته گذشته شاهد سیل نسبتاً بزرگی در چهار استان کشور چین بودیم که خسارات شدیدی هم بر جای گذاشت. بر اساس خبر‌های منتشر شده از خبرگذاری‌های معتبر چینی، این سیل باعث شده است 6 مرکز بزرگ استخراج در چین به شکل کلی نابود شود که این موضوع تاثیر بسزایی بر میزان بیت‌ کوین ( BitCoin ) عرضه شده در بازار کریپتو داشته است. داده‌های منتشر شده از سوی وب سایت Blockchain.com نشان می‌دهد در روز 27 و 28 ژوئن به دلیل وقوع سیل هش‌ریت شبکه بیت‌ کوین ( BitCoin ) به کمترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است.

 بسیاری از کارشناسان حوزه‌های اقتصادی معتقدند که وقوع سیل و تخریب مراکز بزرگ ماینینگ ( Mining ) در کشور چین، باعث کاهش میزان انتشار بیت‌ کوین ( BitCoin ) در بازار آزاد شده است که در پی آن ممکن است شاهد افزایش چشم‌گیر قیمت این ارز دیجیتالی باشیم. بر اساس خبر‌های منتشر شده، بیش از 1000 دستگاه ASIC در این سیل عظیم تخریب شده است که قطعا این موضوع باعث افزایش قیمت دستگاه‌های تخصصی ماینینگ ( Mining ) نیز خواهد شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وب سایت تخصصی کوین دسک ( Coin Desk ) نزدیک به 70 درصد از کل علمیات ماینینگ ( Mining ) بیت‌ کوین ( BitCoin ) سراسر جهان، در کشور چین انجام می‌گیرد؛ از همین رو وقوع سیل و تخریب این مراکز استخراج، می‌تواند بر وضعیت قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر بسزایی بگذارد. با این وجود بسیاری از متخصصان حوزه کریپتو معتقدند افزایش قیمت  بیت‌ کوین ( BitCoin ) و دیگر ارزهای دیجیتال در این بازه زمانی نمی‌تواند به صورت موج‌های شدید صعودی باشد؛ زیرا با توجه به وضعیت بازار، خطر ایجاد حباب سرمایه‌گذاران را تهدید می‌کند. اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

hashrate

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.