کیف پول هیبریدی

با توجه به گسترش ارزهای دیجیتال در ایران، مجموعه بین‌المللی ماناپال این وظیفه خود می‌داند که سطح دانش افراد جامعه در خصوص اطلاعات مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال را افزایش دهد. از همین رو قصد داریم در این نوشته کوتاه در مورد کیف پول هیبریدی ( Hybrid Wallet ) صحبت کنیم. این کیف پول‌ها در واقع ترکیبی از کیف پول‌های گرم و سرد هستند که از نظر امینتی در سطح بسیار بالایی قرار دارند؛ از همین رو در یک سال اخیر بسیاری از سرمایه‌گذاران بزرگ از کیف پول هیبریدی ( Hybrid Wallet ) برای ذخیره دارایی خود استفاده کرده‌اند.

 ثبل از آنکه به بررسی کیف پول هیبریدی ( Hybrid Wallet ) بپردازیم، می‌بایست مفهوم کیف پول سرد و گرم را بشناسیم. کیف پول‌های گرم به پلتفرم‌هایی از ذخیره اطلاعات ارزی گفته می‌شود که به صورت مداوم به اینترنت متصل هستند و به نوعی فقط به صورت آنلاین می‌توان از آن‌ها استفاده کرد؛ اما کیف پول‌های سرد نیاز به اتصال به اینترنت ندارند و می‌توان به صورت آفلاین از آن‌ها استفاده کرد. کیف پول هیبریدی ( Hybrid Wallet ) به شکلی ترکیبی از کیف پول گرم و سرد است؛ در واقع در این کیف پول‌ها بخش عمده اطلاعات شما بر روی سرور‌های اینترنتی قرار دارد اما برای دسترسی به آن‌ها باید از یک پلتفرم آفلاین استفاده کرد. به عنوان مثال، شما تمام داده‌های دارایی خود را در کیف پول کوین پیمنت ( CoinPeymeny ) ذخیره می‌کنید؛ اما با استفاده از کیف پول سخت افزاری trezor آن را قفل می‌کنید. در ایجا trezor شما در واقع نقش یک کلید برای ورود به حساب کاربریتان را ایفا می‌کند. به این نوع کیف پول، کیف پول هیبریدی ( Hybrid Wallet ) می‌گویند. در واقع بسیاری از کیف پول‌های گرم تحت وب یا تحت دستکتاپ، قادرند به شکل یک کیف پول هیبریدی ( Hybrid Wallet ) تبدیل شوند.

1519324884 cryptoiran story

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.