ماینینگ

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، وزارت نیرو در همکاری با ستاد اقتصاد مقاومتی برای مشترکان خانگی و سازمان‌های دولتی که مصرف برقشان بیش از حد مجاز است، تعرفه‌های جدیدی در نظر گرفته است. حال به نظر می‌رسد ماینر‌های ایرانی باید بیشتر به مصرف برقشان توجه کنند. در دو سال اخیر به دلیل ارزان بودن انرژی الکتریسیته در ایران، بسیاری به ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارز‌های دیجیتال روی آورده‌اند که این موضوع یکی از دلایل کسری نیروی امسال اعلام شده است.

براساس قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی که در دی ماه سال 1396 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، مشترکان پرمصرف نه تنها یارانه نمی‌گیرند، بلکه باید بخشی از یارانه‌ی سایر مشترکان را نیز بپردازند. البته دولت اردبیهشت ماه امسال تعرفه برق را برای تمامی مشترکان 7 درصد افزایش داد، اما با این حال این افزایش یکسان و ناچیز نتوانست جلو کاربران پرمصرف را بگیرد و به نظر می‌رسد دولت به فکر ایجاد تعرفه‌های جدید برای مشترکان پرمصرف می‌باشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی خبرگذاری فارس، کارشناسان دولت این نظر را دارند که ارزان فروشی برق و افزایش قیمت برق درست است، اما باید این افزایش قیمت از مشترکان پرمصرف آغاز شود. بسیاری معتقدند افزایش میزان ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارز‌های دیجیتال در کشور یکی از دلایل ایجاد کسری 5 تا 6 هزار مگاواتی برق امسال است. بر اساس خبر‌های بگوش رسیده، به نظر می‌رسد دولت مردان ایرانی قصد دارند برای مشترکان پرمصرف، افزایش قیمت 12 درصدی نیروی برق را در نظر بگیرند؛ اما با این وجود به نظر نمی‌رسد خیلی هم کار ماینر‌های ایرانی کساد شود، زیرا ارزش اغلب ارز‌های دیجیتال استخراج شده در ایران، حدی است که بتوان این افزایش قیمت را پوشش داد. اگر دوست دارید یک ماینر حرفه‌ای شوید، می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید بهترین دستگاه‎‌های ماینینگ کنید تا بتوانید از همان ابتدا مانند حرفه‌ای‌ها شروع بکار کنید. از طرفی قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

11 kk cryptocurrencies 1100

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.