ماینینگ

متخصصان ماناپال با در نظر گرفتن نیاز جامعه جوان ایران تا به حال مطالب زیادی را در خصوص ماینینگ ( Mining ) یا همان استخراج ارز‌های دیجیتال مطرح کرده‌اند. شما با بررسی وبلاگ تخصصی وب سایت ماناپال می‌توانید زیر و روی پروسه ماینینگ ( Mining ) را بدست بیاورید و خودتان را برای اینکه یک ماینر حرفه‌ای شوید، پرورش دهید. حال با توجه به درخواست‌های مکرر و همچنین علاقه‌ی شما به موضوع ماینینگ ( Mining )، تیم تخصصی ما اقدام به بررسی هزینه هزینه استخراج یک واحد بیت کوین ( BTC ) در ایران کرده است.

 ایران جزء کشورهایی به حساب می‌رود که هزینه استفاده از نیروی برق یا همان الکتریسیته نسبتا پایین است و این موضوع باعث گسترش ماینینگ ( Mining ) در کشور شده است. از همین رو در یک سال اخیر بازار قطعات کامپیوتر با کمبود کارت گرافیک و افزایش قیمت این قطعه دچار شده بود که البته با کاهش قیمت ارز‌های دیجیتال بخصوص بیت کوین ( BTC ) کمی این مشکل برطرف شد و به گونه‌ای افرادی که فقط می‌خواستند از طریق ماینینگ یا همان استخراج ارز‌های دیجیتال کسب درآمد کنند، اقدام به خرید وسایل مورد نیاز این حوزه می‌کنند. با توجه به قیمت کارت گرافیکی و همچنین دستگاه‌های ASIC، حداقل هزینه‌ای که افراد برای راه‌اندازی یک مرکز ماینینگ ( Mining ) نیاز دارند، 40 میلیون تومان می‌توان تخمین زد. قطعا راه‌اندازی ریگ‌های گرافیکی ( GPU Rigs ) می‌تواند بر اساس قیمت تعداد و نوع کارت گرافیک‌ها متفاوت باشد؛ از همین رو عدد گفته شده را در حد یک تخمین در نظر بگیرید. بر اساس تحقیقی که شرکت Elite Fixtures در سال 2017 انجام داده است، برای هر توکن بیت کوین ( BTC ) که در ایران استخراج شده است، بهای الکتریسیته شما حدود 3200 دلار تخمین زده است. اگر با دلار حال حاضر ( 3 تیر 1397 ) محاصبه کنیم، قیمت حدودی هر بیت کوین ( BTC ) برای ماینرهای ایرانی چیزی حدود 2 میلیون 400 هزار تومان برآورد می‌شود. 

THE cost to mine 1 bitcoin

اگر به حوزه ماینینگ یا همان استخراج ارز‌های دیجیتال علاقه‌مند هستید، می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید بهترین دستگاه‎‌های ماینینگ کنید تا بتوانید از همان ابتدا مانند حرفه‌ای‌ها شروع بکار کنید. از طرفی قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.