ریپل

ریپل ( XRP ) به عنوان یکی از ارزان‌ترین ارز‌های دیجیتال در بازار کریپتو شناخته می‌شود؛ اما با این وجود پس اتریوم ( Ethereum ) به عنوان با ارزش‌ترین آلت کوین ( AltCoin ) جهان بشمار می‌رود و میزان خرید آن به شکل قابل توجهی با بیت کوین ( BitCoin ) برابری می‌کند. اما واقعا دلیل این حجم از خرید چیست؟ چرا جهان ریپل ( XRP ) را چنین با ارزش می‌داند؟ بسیاری معتقدند این حجم از خرید به دلیل کاهش مقدار توکن‌های ریپل ( XRP ) در آینده است.

ریپل ( XRP ) بارها توسط کارشناسان و دوست‌داران حوزه ارز‌های دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفته است؛ زیرا بسیاری معتقدند این ارز مجازی به صورت متمرکز فعالیت می‌کند و با مابقی ارز‌های رمزپایه به شکل قابل توجهی تفاوت دارد. در واقع برتری ریپل ( XRP ) نسبت به مابقی آلت کوین‌ها ( AltCoin ) نیز به همین دلیل است. ریپل ( XRP ) تمام بازار را نمی‌خواهد و هدفتش ایجاد فضاهای تجاری B2B در بین بانک‌ها است؛ از همین رو شرکت سازنده این توکن، ریپل ( Ripple ) آمریکایی اقدام به ایجاد پلتفرمی بر پایه فناریو بلاک‌چین ( BlockChian ) برای بانک‌ها، موسسات مالی و صرافی‌ها کرده است و به نظر می‌رسد علاقه زیادی به بازار عمومی ندارد. ریپل ( XRP ) اولین بار در سال 2012 به جهانیان معرفی شد و با حمایت بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ اروپایی، خیلی زود تبدیل به یکی از قدرتمند‌ترین ارز‌های دیجیتال جهان شد. در حال حاضر بانک‌های انگلیسی، ژاپنی و عربستانی در حال استفاده از نسخه آزمایش پلتفرم جامع ریپل ( Ripple ) هستند. بر اساس این ساختار، دیگر بانک‌ها برای ارتباط با هم نیازی به سوئیفت ( Swift ) ندارند و می‌توانند به راحتی و با رد و بدل کردن ریپل ( XRP ) با هم در ارتباط باشند. از همین رو این امکان وجود دارد که ریپل ( XRP ) در آینده فقط در دسترس موسسات مالی و بانک‌ها قرار گیرد و از حالت عمومی خارج شود و این امر به شکل قابل توجهی باعث افزایش قیمت این ارز خواهد شد.  اگر شما هم علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال و خرید ریپل ( XRP ) هستید، می‌توانید از طریق پنل کاربری خود در وب سایت تخصصی ماناپال اقدام به خرید ارز‌های دیجیتال معتبر کنید. همچنین برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص نحوه خرید و فروش ارز‌های دیجیتال، با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید تا کارشناسان ما در طول مسیر خرید و فروش ارز مورد نظرتان به شما مشاوره لازم را ارائه دهند.

Ripple 1

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.