ارز‌های دیجیتال

بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان حوزه اقتصادی، بیت‌ کوین ( BitCoin ) و پدیده بلاک‌چین ( BlockChain ) مهم‌ترین اختراع قرن 21ام به حساب می‌رود و جهان آینده به شکلی مدیون اختراع ساتوشی ناکاموتو ( Satoshi Nakamoto  ) است. زمانی که اولین بار در سال 2009 بیت‌ کوین ( BitCoin ) منتشر شد، شاید هیچکس فکرش را نمی‌کرد این ارز مجازی به با ارزش‌ترین ارز دنیا تبدیل شود؛ اما واقعا دلیل گسترش ارز‌های دیجیتال چیست و چرا برخی این نظر را دارند که جهان به ارز‌های دیجیتال نیاز دارد؟

 جهان در حال کوچک شدن است، نه از نظر ابعاد بلکه از نظر ارتباطات بین مردم؛ در واقع وقتی که به تکنولوژی‌های امروز نگاه می‌کنیم متوجه خواهیم شد که اغلب آن‌ها به دنبال ایجاد یک ارتباط پایدار و بدون واسطه بین مردم هستند. اما حوزه‌های اقتصادی کمی از این موضوع دور بوده‌اند و آن هم به دلیل سیستم‌های بانکی است که تاکنون در جوامع پیشرفته شکل گرفته است. بر اساس نظر کارشناسان حوزه‌های اقتصادی، دنیای فردا جهان داد و ستد بدون واسطه است و در حالی که مرز‌های ارتباطی تقریبا از بین رفته است، مرز‌های معاملاتی نیز باید از بین بروند. موضوع از بین رفتن مرز‌های اقتصادی مسئله تازه‌ای نیست و در دهه‌های مختلف متخصصان بسیاری سعی در بوجود آمدن فضاهای تجاری P2P را داشته‌اند. P2P یا همان Peer To Peer در واقع فضای تجاری است که افراد بدون واسطه قادرند با هم معاملات اقتصادی خود را انجام دهد و اقدام به داد و ستد کنند. حال به نظر می‌رسد فناوری بلاک‌چین ( BlockChain ) این امکان را برای جهان بوجود آورده است که این فضاهای تجاری را شکل دهد. از همین رو بسیاری از کارشناسان حوزه‌ی فینتک ( Fintech ) معتقدند که آینده اقتصاد جهان بر پایه تکنولوژی بلاک‌چین ( BlockChain ) و البته ارز‌های دیجیتال استوار است. اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

what is bitcoin

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.