سفر

اشتباهات مالی در سفر یک امر بسیار عمومی میان مسافران کشور‌های خارجی است. بسیاری از ما به دلیل نداشتن آگاهی کافی از وضعیت منطقه، نمی‌توانیم به درستی در خصوص نحوه پرداخت‌ها و استفاده از خدمات و سرویس‌های مالی تصمیم بگیریم؛ از همین رو تیم کارشناسی ماناپال با در نظر گرفتن این مسائل، قصد دارد در این مقاله چند اشتباهات رایج افراد را بازگو کند تا شما با بهره‌گیری از این اطلاعات، در سفر بعدی خود هوشمندانه‌تر هزینه‌ها را کنترل کنید. 

 1- استفاده از پول نقد

استفاده از پول نقد می‌تواند یکی از رایج‌ترین اشتاباهات ما در سفر‌های خارجی باشد. پول نقد باعث می‌شود شما بیش از آن مقداری که باید هزینه کنید، پول بپردازید. زمانی که سوار تاکسی می‌شوید یا می‌خواهید مبلغی را در رستوران یا کافه‌ای پرداخت کنید، اگر پول شما به شکل دقیق مساوی با مبلغ مورد نظرتان نباشد، قطعا فردی که به شما باید بقیه پولتان را بدهد، مبلغ را گرد خواهد کرد. شاید در ابتدا این موضوع زیاد جلب توجه نکند اما زمانی که در آخر حساب و کتاب می‌کنید، متوجه خواهید شد هزینه بسیار بیشتری نسبت به پولی که باید می‌پرداختید، کردید. می‌توانید از کارت‌های اعتباری بجای پول نقد استفاده کنید تا بتوانید مبالغ خواسته شده را به شکل دقیق پرداخت کنید. همچنین استفاده از کارت‌های اعتباری این امکان را به شما می‌دهد که کنترل بیشتری بر روی مقدار ارز همراهتان داشته باشید. شما می‌توانید با بهره‌گیری از سرویس‌های تخصصی مجموعه بین‌المللی ماناپال، به راحتی یک مسترکارت ( MasterCard ) داشته باشید و در طول سفر از آن برای مدیریت داراییتان استفاده کنید.

2- از کارمزد‌های بانکی آگاهی کافی بدست بیاورید.

زمانی که شما به کشور‌های خارجی سفر می‌کنید، هر بار که پول نقد از ATM یا همان دستگاه خودپرداز می‌گیرید، از حساب شما مبلغی به عنوان کارمزد کم می‌شود. این مبلغ ممکن است در کشور‌های مختلف متفاوت باشد. از همین رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر، قوانین بانکی منطقه مورد نظرتان را به خوبی مطالعه کنید. همچنین میزان کارمزد نسبت به دستگاه ATM و نوع کارت اعتباری شما متفاوت است؛ از همین رو می‌توانید با مشاورین ما در خصوص وضعیت کارمزد کارت‌های مسترکارت ( MasterCard ) در کشور‌های مختلف صحبت کنید. برای کسب آگاهی بیشتر، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

exchange

 

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.