ارز‌های دیجیتال

روز بیستم فروردین، آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع اعضای کمیسیون اقتصادی و کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص تهدید ارز‌های دیجیتال بیانیه‌هایی منتشر کرد. " انفعال در مقابل فرصت‌های ارز دیجیتال، بستر تهدید را فراهم می‌کند " این جمله وزیر ارتباطات بود و به نظر می‌رسد ایشان در خصوص تهدید‌های ارز‌های دیجیتال برای اقتصاد ایران، نظراتی را دارند. البته در گذشته آذری جهرمی طرفداری خود را در خصوص ورود ارز‌های مجازی به اقتصاد کشور چندین بار اعلام کرده بود.

 آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص ارز‌های رمزپایه در آخرین نشست خبری خود چنین این نظر را داشتند که ارزهای دیجیتالی مثل بیت‌ کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) یکی از خاصیت‌هایشان غیر متمرکز بودن آن‌ها است و این موضوع باعث شده است نظام‌های بانکی کنونی در کشور‌های مختلف، زیر سوال بروند و مردم کمتر به آن‌ها به عنوان یک بنگاه اقتصادی اعتماد کنند. از همین رو با روی کار آمدن ارز دیجیتال تلگرام ( TON ) و با استقرار نظام گرام، مرجع اعتماد در کشور عوض خواهد شد. به همین دلیل بسیاری از کشور‌ها امروزه به دنبال ارز دیجیتال بومی هستند که بتوانند با بهره‌گیری از آن دوباره اعتماد مردم را به نظام‌های اقتصادی متمرکز جلب کنند. در ادامه ایشان به موضوع کاهش ارزش ارز‌های دیجیتال اشاره کردند و فرمودند: " حجم تبادلات بیت‌ کوین ( BitCoin ) در صرافی‌های تهران بسیار بالا و تکان دهنده است و به خاطر کاهش نرخ آن، افراد ضرر‌های مالی زیادی کردند. "
به نظر می‌رسد کمیسیون اقتصادی و کمیسیون امنیت ملی مجلس و همچنین وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، کمی در خصوص ورود ارز‌های مجازی به اقتصاد ایران تردید دارند؛ اما در بسیاری از مواقع این نظر مطرح شده است که ارز‌های دیجیتال می‌تواند جایگزین دلار شود و اقتصاد ایران را از بین تحریم‌های بین‌المللی نجات دهد. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

lead 960 540

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.