کره جنوبی

شاید بسیاری از ما کره جنوبی را عامل اصلی موج رکود ارز‌های دیجیتال در اواخر سال 2017 بدانیم؛ اما در دو ماه اخیر شاهد چرخش 180 درجه سیاست‌های این کشور آسیایی در قبال ارز‌های رمزپایه بودیم. بسیاری از محدودیت‌ها لغو شد و در حال حاضر افراد با بهره‌گیری از مشخصات واقعی خود، قادر به خرید و فروش در این حوزه هستند. حال بر اساس خبر‌های منتشر شده به نظر می‌رسد سیاست‌های نرم کره جنوبی در برابر فعالان حوزه ارز‌های دیجیتال ادامه دارد و قرار است اجرای پروژه‌های عرضه اولیه سکه ( ICO ) نیز آزاد شود.

لغو ممنوعیت پروژه‌های عرضه اولیه سکه ( ICO ) در کره جنوبی می‌تواند بر روی بازار کریپتو اثر بسیار خوبی بگذارد و فعالیت در این حوزه را افزایش دهد. یادمان نرود این کشور آسیایی دارای یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های ارز‌های دیجیتال است؛ به شکلی که نوسانات این بازار بر روی قیمت کالاها در کره تاثیر می‌گذارد. طبق گزارش کره تایم ( Korea Time )، دولت این کشور قصد دارد به زودی اقدام به لغو ممنوعیت‌ها در خصوص فعالیت پروژه‌های عرضه اولیه سکه ( ICO ) کند؛ این تصمیم در حالی گرفته شده است که بسیاری از صرافی‌ها و البته کاربران ارز‌های دیجیتال در این کشور حاضر به انجام تراکنش‌ها با مشخصات واقعی خود نیستند و این موضوع مقداری از ترافیک بازار کریپتو را در این کشور کم کرده است. حال فعالیت دوباره ICO‌ها می‌تواند موج تازه‌ای در حوزه ارز‌های رمزپایه شکل دهد؛ البته کارشناسان این حوزه معتقدند که به احتمال زیاد دولت مردان کره، اقدام به ایجاد یک پلتفرم نظارتی برای فعالیت این پروژه‌‌های سرمایه‌گذاری کنند. همچنین به نظر می‌رسد ICO‌ها باید از قوانین جدید پیروی کنند و مشخصات سرمایه‌گذاران را در اختیار نهاد‌های مالیاتی قرار دهند. البته سوی دیگر این مسئله کشور بزرگ چین است. چین هیچ حرکتی مبنی بر لغو ممنوعیت ICOها از خود نشان نداده است؛ از همین رو نمی‌توان این اقدام کره جنوبی را به شکل یک موج قدرتمند ترجمه کرد. اگر به سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌های رمزپایه علاقه‌مند هستید،می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

south korea bans icos bitcoin ether prices fall

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.