ارز‌های دیجیتال

وپکه هوکسترا، وزیر اقتصاد هلند در بیانیه اخیر خود خواستار قانون‌گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال شد. این در حالی است که حدود یک ماه پیش هوکسترا طی نامه‌ای به پارلمان این کشور این درخواست را اعلام کرده بود. البته نظر وزیر اقتصاد هلند، بیشتر به سوی قوانین بین‌المللی می‌باشد و معتقد است قانونمدسازی ارز‌های دیجیتال باید در سطح جهانی و به کمک کشور‌های توسعه یافته انجام بپذیرد. به نظر می‌رسد موج قانونمندسازی در تمام کشور‌های پیشرفته جهان از جمله کشور‌های اروپایی جان تازه‌ای گرفته است.

 بر اساس اسناد و گزارشات منتشر شده، وپکه هوکسترا، وزیر اقتصاد هلند قصد دارد قانونمندسازی ارز‌های دیجیتال را از کارت‌های اعتباری شروع کند! او معتقد است، اگر بانک‌ها اطلاعات مربوط به خرید ارز‌های دیجیتال را در اختیار نهاد‌های نظارتی قرار دهند، می‌توان از مسائلی همچون فرار مالیاتی جلوگیری کرد. همچنین هوکسترا از اجرای قوانین نظارتی و امنیتی در خصوص صرافی‌ها گفت و خاطرنشان کرد که برای اینکه دولت بتواند جلوی طرح‌های پانزی و همچنین فرارهای مالیاتی را بگیرد، صرافی‌ها می‌بایست مشخصات خود و کاربرانشان را به صورت جامع در اختیار نهاد‌های امنیتی قرار دهند. از همین سو فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه ارز‌های رمزپایه می‌بایست از مشخصات واقعی خود برای معاملات این ارز‌ها استفاده کنند. او معتقد است باید یک طرح برنامه‌ریزی شده برای در اختیار گذاشتن مجوز به صرافی‌ها داشت؛ در غیر این صورت باید شاهد گسترش کلاه‌برداری‌ها در این حوزه بود. همچنین وزیر اقتصاد هلند، قوانینی را برای عرضه‌های اولیه سکه ( ICO ) پیشنهاد داد که می‌توان آن‌ها را به نفع شرکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران این پروژه‌ها دانست. او معتقد است سرمایه‌گذاران باید به اندازه دارایشان در پروژه، سهام اوراق بهادار مطمئن دریافت کنند که البته این موضوع در چارچوب قوانین کنونی امکان‌پذیر نیست. اداره مالیات بر بازارهای هلند ( AFM ) ، در نوامبر سال 2017 میلادی اعلام کرد که عرضه‌های اولیه سکه ( ICO ) یک نوع سم خطرناک برای اقتصاد کشور‌های پیشرفته به حساب می‌روند. هوکسترا با تأیید این نظر، پیشنهاد ممنوعیت عرضه‌های اولیه سکه ( ICO ) غیر قابل اعتماد و تبلیغاتی را برای مردم معمولی ارائه داد. به نظر می‌رسد موج قانونمند‌سازی ارز‌های رمزپایه، سراسر جهان را گرفته است. البته اینگونه که می‌توان حدس زد، این قانونمندسازی‌ها در نهایت به نفع سرمایه‌گذاران این حوزه باشد و باعث توسعه و رشد ارز‌های دیجیتال شود. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Netherlands bitcoins wikicrypto 1200x545 c

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.