اوبر

چندی پیش در یک بیانیه کوتاه، گرت کمپ ( Garrett Camp ) بنیان‌گذار شرکت اوبر ( Uber ) خبر از ساخت ارز دیجیتال مخصوص این شرکت را داد که کاربران اوبر ( Uber ) می‌توانند با استفاده از این ارز، از خدمات و سرویس‌های این کمپانی استفاده کنند. اوبر ( Uber ) اولین و بزرگ‌ترین شرکت ارائه دهنده خدمات حمل و نقل ( تاکسی ) به صورت آنلاین است که از یک پلتفرم P2P برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کند. در واقع کاربران این شرکت با راننده خودرویی که سفارش می‌دهند، ارتباط مستقیم دارند.

 بر اساس خبر‌های منتشر شده، پروژه ساخت یک ارز دیجیتال توسط گرت کمپ ( Garrett Camp ) بنیان‌گذار شرکت اوبر ( Uber )، حدود یک سال است که شروع شده است و باید کم کم منتظر عرضه اولیه آن باشیم. نام این پروژه اکو ( ECO ) می‌باشد و با همکاری با اساتید برتر دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی شکل گرفته است. همچنین گرت از همکاری با چند بنیاد علمی خبر داده است تا پروسه طراحی این ارز دیجیتال سریع‌تر از گذشته انجام شود. تا امروز ارز دیجیتال TON که مربوط به مسنجر تلگرام است پر سر و صدا‌ترین پروژه این حوزه بشمار رفته است؛ اما به نظر می‌رسد اکو ( ECO ) پتانسیل بسیار بیشتری نسبت به TON دارد. آنچه که گرت کمپ ( Garrett Camp ) در مورد ارز دیجیتال اوبر ( Uber ) یا همان اکو ( ECO ) وعده داده است، چیزی متفاوت و فراتر از ارزهای مجازی موجود است. اولین تفاوت ارز دیجیتال اکو ( ECO ) با دیگر ارز‌های این حوزه، نوع بلاک چینی ( Block Chain ) است که استفاده می‌کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده، بلاک چین ( Block Chain ) این ارز دیجیتالی فقط برای کاربران تایید شده فعال است و نمی‌توان با مشخصات ناشناس از این شبکه استفاده کرد؛ همین موضوع باعث شده است کارشناسان حوزه ارز‌های دیجیتال معتقد باشند که  اکو ( ECO ) می‌تواند ایمن‌ترین ارز دیجیتال شود و همین امر باعث پیشرفت و توسعه آن در جوامع مختلف شود.
تفاوت دیگر ارز دیجیتال اوبر ( Uber ) در استخراج آن است. در استخراج اکو ( ECO ) عناصر شبکه با یکدیگر رقابت نمی‌کنند؛ چون هر واحد استخراج شده به طور مساوی بین همه عناصر شبکه تقسیم می‌شود. این موضوع شاید زیاد خوشایند حال ماینر‌های حرفه‌ای نباشد؛ اما قطعا از سادگی شبکه این ارز دیجیتال خبر دارد و سادگی در عناصر شبکه، نشان دهنده سرعت بالای تراکنش‌های آن خواهد بود.اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

garrett camp

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.