ارز‌های دیجیتال

هارتویگ لوگر وزیر امور اقتصادی اتریش در بیانیه اخیر خود این موضوع را مطرح کرد که کشور‌های اروپایی باید به دنبال قانونمندسازی ارز‌های دیجیتال باشند، در غیر این صورت باید شاهد بوجود آمدن طرح‌های پانزی و همچنین پولشویی‌های بزرگی باشیم. هارتویگ لوگر با بیان اینکه در اتریش و بسیاری از کشور‌های اروپایی، خرید و فروش ارز‌های دیجیتال به شکل یک ترند میان شهروندان محبوب شده است؛ این نظر را دارد که قانونمندسازی معاملات ارز‌های دیجیتال می‌تواند به کنترل رشد این ارز‌ها کمک کند.

 لوگر به کلاه‌برداری هرمی که با خرید آنلاین بیت کوین ( BitCoin ) انجام شده بود اشاره کرد و این موضوع را مطرح کرد که این کلاهبرداری‌ها و طرح‌های پانزی ممکن است برای هر کشوری بوجود بیاید و این فقط نمونه‌ای کوچکی بود که در اتریش اتفاق افتاده است. او این نظر را دارد که برای جلوگیری از بوجود آمدن طرح‌ها و پلتفرم‌های کلاه‌برداری، باید هر چه زود‌تر به دنبال وضع قوانین جامع برای کنترل ارز‌های دیجیتال و صرافی‌های این حوزه باشیم. بخشی از برنامه لوگر این است که سرمایه‌گذارها باید تراکنش‌های بالای 12300 دلار را به واحد امنیت مالی گزارش دهند تا نهاد‌های نظارتی بتوانند با اطلاعات بیشتری پلتفرم‌های جذب سرمایه را کنترل کنند. او این نظر را دارد که بسترهای معاملاتی مانند صرافی‌ها، باید تحت نظر نهاد نظارت مالی اتریش ( FMA ) فعالیت کنند تا مسائلی همچون پولشویی و فرار‌های مالیاتی از بین برود. همچنین لوگر می‌گوید که پلتفرم‌های بوجود آمده برای عرضه اولیه سکه‌ ( ICO ) نیز به عنوان دارایی‌های دیجیتال باید توسط نهاد نظارت مالی اتریش ( FMA ) به تایید برسند تا اقدام به فریب بازار و انجام معاملات داخلی نکنند. این دقیقا همان قانونی است که در مورد معاملات سهام و اوراق قرضه نیز اجرا می‌شود. به نظر می‌رسد موج قانونمند‌سازی ارز‌های رمزپایه، سراسر جهان را گرفته است. البته به نظر می‌رسد این قانونمندسازی‌ها در نهایت به نفع سرمایه‌گذاران این حوزه باشد و باعث توسعه و رشد ارز‌های دیجیتال شود. اگر شما هم به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقه‌مند هستید، می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

Austria accepts Bitcoin

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.