پترو

در مقالات قبل در خصوص ارز دیجیتال ملی ونزوئلا یا همان پترو ( Petro ) صحبت کرده بودیم. پترو ( Petro ) یا پتروموندا ( Petromoneda ) در واقع یک ارز مبتنی بر قیمت نفت یا همان Oil Coin است که 20 فوریه 2018 وارد بازار‌های جهانی شد. این ارز دیحیتالی این امکان را فراهم می‌سازد که ونزوئلا بتواند تحریم‌های ایالت متحده آمریکا را دور زده و راحت‌تر از گذشته نفت خود را بفروشد. به گفته رییس جمهور این کشور نیکولاس مادورو، تا این لحظه بیش از 700 میلیون دلار سرمایه از فروش توکن‌های پترو ( Petro ) جذب شده است.

 بسیاری از مسولان و نهاد‌های امنیتی آمریکایی در خصوص توسعه و گسترش پترو ( Petro ) هشدار داده‌اند؛ از نظر آن‌ها این ارز دیجیتالی می‌تواند باعث شود ونزوئلا به راحتی تحریم‌های نفتی را دور بزند و به روند سیاسی خود ادامه دهد. حال نگرانی‌های جدیدی بوجود آمده که فعالان حقوق بشری آن را بیان کرده‌اند. بر اساس گفته فعالان این حوزه، ادامه توسعه پترو ( Petro ) می‌تواند باعث وقوع فاجعه اُروِلی ( Orwellian disaster ) شود. فاجعه اُروِلی به معنی ایجاد یک جامعه منزوی و زیر سلطه یک حکومت دیکتاتوری است. در واقع فاجعه اُروِلی ( Orwellian disaster ) اشاره به کتاب 1984 جورج اورل دارد. متخصصان حقوق بشری معتقدند پترو ( Petro ) باعث می‌شود پول بیش از پیش به دولت برگردد و در واقع اقتصاد ونزوئلا یک اقتصاد بسته دیکتاتوری شود و مردم این کشور برای رفع نیاز‌های اولیه خود نیز به دولت این کشور وابسته باشند. چنین وضعیتی دور از انتظار نیست؛ زیرا به نظر می‌رسد با توسعه پترو ( Petro )، آمریکا اقدام به وضع قوانین شدید‌تری در خصوص تحریم‌های ونزوئلا کند. به طور کلی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها ( FDD ) طبق آخرین بیانیه خود، نگرانی‌های موجود در خصوص ارز‌های دیجیتال ملی را بیان کرده است. از نظر کارشناسان این بنیاد، ارز‌های دیجیتال ملی که توسط حکومت‌ها ایجاد می‌شود، زمینه دیکتاتوری و یک اقتصاد کاملا دولتی را شکل می‌دهد که به ضرر آزادی مردمان کشور‌ها خواهد بود. البته از طرفی این ارز‌ها می‌توانند اثر تحریم‌های ظالمانه و یک طرفه را تا حد زیادی کاهش دهند و در جهان برابری بوجود بیاورند.
شما در خصوص آینده ارز‌های دیجیتال ملی چه فکری می‌کنید؟ آیا این ارز‌ها برای اقتصاد یک کشور مفید است یا مضر؟ اگر شما هم علاقه‌مند به این حوزه هستید و دوست دارید همگام با تمام دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنید، می‌توانید از سرویس‌های تخصصی مجموعه ماناپال در این زمینه استفاده کنید. شما قادر خواهید بود از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

DQmdqMDgJa1BVuubjXTyjP8nJbfqTE4oeTh69v7jWZJQbmK

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.