کره شمالی

همه ما زمانی که نام کشور کره شمالی به گوشمان می‌خورد، یاد تحریم‌های علیه این کشور و وضعیت بد معیشتی و اقتصادی آن می‌افتیم. این کشور آسیایی سال‌هاست که با تحریم‌های گوناگون در حال جنگ است و تقریبا هیچگونه تبادلات قانونی با دیگر کشور‌های جهان ندارد. این موضوع باعث شده است کره شمالی یکی از طرفداران ارز‌های دیجیتال به شمار رود. ارز‌هایی که هیچگونه نظارتی بر روی تبادلات آن‌ها نیست و به راحتی قابل خرید و فروش هستند. بر اساس آخرین آمار‌های منتشر شده از خبرگذاری رویترز، کره شمالی از سال 2017 تاکنون بیش از 200 میلیون دلار تراکنش مالی بیت‌ کوین ( BitCoin ) به انجام رسانده است! 

 بر اساس داده‌هایی که مجموعه خبری اکسپرس ( Exspress ) حدود سه ماه پیش منتشر کرده بود، تخمین زده می‌شد که دولت مردان کره شمالی توانسته‌اند با بهره‌گیری از بیت‌ کوین ( BitCoin )، نزدیک به 17 میلیون دلار تراکنش ثبت کنند و این موضوع توانسته است بر اقتصاد این کشور تاثیر مثبت بگذارد. حال آمار‌های جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد سود و منفعت کره شمالی بیش از آن چیزی بوده است که می‌پنداشتیم؛ بر اساس این آمار‌ها رقم تراکنش‌های مالی این کشور از طریق  بیت‌ کوین ( BitCoin ) به بیش از 200 میلیون دلار می‌رسد. این موضوع جنجال زیادی میان سیاستمداران آمریکایی بوجود آورده است و به نظر می‌‍رسد که کره شمالی بدون دردسر و خیلی راحت تحریم‌های این کشور را با استفاده از ارز‌های مجازی دور زده است. این موضوع زنگ خطری برای جهان بشمار می‌رود؛ زیرا در صورت متداول شدن اینگونه تراکنش‌ها از طرف کره شمالی، دیگر هیچ قدرتی نمی‌تواند جلو کیم جونگ اون ( رهبر کره شمالی ) را بگیرد. بسیاری از وقوع جنگ صحبت می‌کنند و معتقد باعث و بانی این جنگ کیم جونگ بیت‌ کوین ( BitCoin ) و دیگر ارز‌های رمزپایه است. بسیاری از کارشناسان معتقدند ارزهای دیجیتال در حال کمرنگ کردن تحریم‌ها و از بین بردن مرزهای اقتصادی هستند و این موضوع ممکن است باعث گسترش خشونت در سراسر جهان شود.
شما در مورد جایگاه ارز‌های رمزپایه در مسائل امنیتی و سیاسی چه نظری دارید؟ آیا ارز‌های دیجیتال قابل ردیابی می‌شوند یا آمریکا و متحدانش از روش‌های دیگر برای اعمال تحریم‌ها استفاده خواهد کرد؟ اگر شماه هم به سرمایه‌گذاری در حوزه ارز‌های رمزپایه علاقه‌مند هستید،می‌توانید از پنل کاربری خود در وب سایت ماناپال برای خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، ریپل ( XRP ) یا لایت‌ کوین ( LiteCoin ) استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های تخصصی موسسه بین‌المللی ماناپال در خصوص معاملات ارز‌های دیجیتال رمزپایه، با شماره‌های مندرج در وب سایت ما تماس حاصل بفرمایید.

DQmXpNM7WYCikSCMocVY4gh6A5orHQg5xnVKpae7LiZk6Rp

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.