ارزهای دیجیتال

طی خبری که از موسسه بلومبرگ ( Bloomberg ) منتشر شد، سازمان مالیات بر درآمد ایالات متحده ( IRS ) به دنبال اعمال نظارت‌های بیشتر در حوزه جرائم مالیاتی ارزهای دیجیتال می‌باشد. چندی پیش در مقاله‌ای در خصوص فرار مالیاتی افراد با بهره‌گیری از ارز‌های رمزپایه صحبت کردیم و این موضوع مطرح شد که بسیاری از نهاد‌های امنیتی در خصوص استفاده از ارز‌های دیجیتال برای پنهان کردن میزان دارایی هشدار داده بودند. حال به نظر می‌رسد سازمان مالیات بر درآمد ایالات متحده ( IRS ) دست به کار شده و شروع به بررسی دارایی افراد در حوزه ارز‌های رمزپایه کرده است.

 بر اساس گزارش منتشر شده از مجموعه خبری بلومبرگ ( Bloomberg )، روز پنج شنبه هشتم فوریه یک گروه 10 نفره متشکل از محققان خبره سازمان مالیات بر درآمد ایالات متحده ( IRS ) برای انجام تحقیقات در خصوص جرائم مالیاتی در حوزه ارزهای دیجیتال و همچنین یافتن فرارهای مالیاتی دارندگان این ارز‌ها شروع به کار کرده‌اند. دون فورت ( Don Fort ) رئیس بخش تحقیقات جنایی سازمان مالیات بر درآمد ایالات متحده ( IRS ) طی مصاحبه‌ای که با شبکه بلومبرگ ( Bloomberg ) داشت این موضوع را مطرح کرد که همانند حساب‌های بین‌المللی و برون مرزی، امکان استفاده از بیت کوین ( BitCoin ) و دیگر ارزهای دیجیتال برای فرار مالیاتی وجود دارد؛ از همین رو تیم جمع‌آوری شده توسط ما قرار است به مدت نامعلوم و به صورت انحصاری بر روی دارندگان این ارز‌های تحقیق کند. همچنین فورت بر روی تبادلات غیر مجاز تاکید فراوانی داشت و این موضوع را مطرح که سازمان مالیات بر درآمد ایالات متحده ( IRS ) به دنبال بلوک کردن تمام راه‌های غیرمتعارف و غیرقانونی برای تبادل ارز‌های رمزپایه می‌باشد. تا امروز تحقیقات سازمان مالیات بر درآمد ایالات متحده ( IRS ) خیلی موفقیت‌آمیز نبوده است و فقط توانسته بخش کوچکی از دارندگان ارز‌های دیجیتال را مورد بررسی قرار دهد؛ اما انتظار می‌رود در ماه‌های آینده و با وضع قوانین نظارتی جدید، این میزان افزایش پیدا کند.
به نظر می‌رسد ارز‌های رمزپایه در حال رشد هستند و این موضوع باعث شده است کشور‌های مختلف به دنبال وضع قوانین مالیاتی و نظارتی بر روی آن‌ها باشند. البته به گفته بسیاری از کارشناسان این حوزه، وضع اینگونه قوانین به رشد و گسترش این ارز‌های کمک خواهد کرد و باعث می‌شود اعتبار آن‌ها در میان مردم توسعه یابد. اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد خرید یا فروش ارز‌های دیحیتال مانند بیت‌ کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum )، لایت‌کوین ( LiteCoin ) و ریپل ( XRP ) را دارید، خبری خوب برایتان داریم؛ مجموعه بین‌المللی ماناپال برای اولین بار در ایران سرویس‌های تخصصی خرید و فروش برای ارز‌های دیجیتال طراحی کرده است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید وارد بازار‌های معتبر معاملات ارزی دیجیتال شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات منحصر به فرد ماناپال در خصوص خرید و فروش ارز‌های دیجیتال با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید.

 

10 7

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.