ارز‌های دیجیتال

طی گفتگو‌هایی که با محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان شده است، ایشان از ورود کمیسیون اقتصادی مجلس ایران به موضوع ارز‌های دیجیتال و رمزپایه خبر داده است. پورابراهیمی از سیاست‌های مجلس در قبال ارز‌های دیجیتال گفته است و تاکید داشته تمام تصمیمات گرفته شده در کمیسیون اقتصادی مجلس، موازی با دستورات بانک مرکزی در مقابل این ارز‌ها گرفته شده است. بر اساس گفته ایشان اقدامات تازه مجلس فعلا در حد مطالعات بر روی این پلتفرم‌های جدید الورود است.

 کمیسیون اقتصادی مجلس جمهوری اسلامی ایران، موازی با بانک مرکزی اقدامات خود را در زمینه مطالعات بر روی موضوع ارز‌های دیجیتال آغاز کرده است. بر اساس گفته رئیس این کمیسون، هدف این مطالعات نهایتاً معرفی و تعریف یک پلتفرم جدید می‌باشد تا بر روی پیمانه اقتصادی کشور بنشیند و بتواند نحوه نقل و انتقال ارزی کشوری و بین‌المللی ما را آسان سازد. محمدرضا پورابراهیمی طی مصاحبه اخیر خود با خبرگزاری میزان در خصوص موضوع ارز‌های دیجیتال اینگونه گفت: << با توجه به تحولات و اتفاقات میدانی که در ماه‌های اخیر در حوزه ارز‌های دیجیتال در نظام اجرایی کشور داشتیم و هر روز هم فزاینده‌تر از قبل می‌شود فکر می‌کنیم این مسئله ظرفیتی است که می‌توانیم هم برای جدا شدن از سیطره دلار از اقتصاد ایران و هم جدا شدن از تسویه برخی بانک‌های اروپایی با ایران، بهره ببریم. >> در ادامه پورابراهیمی اضافه کرد : << پیرامون این مسئله بانک مرکزی و وزرات اقتصاد و دارایی را مکلف کردیم تا این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند و امیدواریم ظرف چند روز آینده این اقدام عملیاتی شود و گزارش بانک مرکزی در این رابطه نهایی شود. >> البته ایشان به این موضوع اشاره کرد که پیشرفت ایران در این حوزه به موضع‌گیری دیگر کشور‌ها نیز نسبت به ارز‌های دیجیتال بستگی دارد، از همین رو در حال حاضر فعالیت‌های مجلس و بانک مرکزی در سطح مطالعاتی محدود شده است. نماینده مردم کرمان بر این مسئله تاکید داشت که ایران و اقتصاد ایران، پتانسیل این را دارد که از سیطره دلار در اقتصاد جهانی جدا شود و ارز‌های دیجیتال و پلتفرم‌های وابسته در رسیدن به این هدف می‌توانند بسیار کمک کنند. 
به نظر می‌رسد مجلس ایران و مسولان بانک مرکزی عزم خود را برای ورود ایران به بازار‌های جهانی در حوزه ارز‌های رمزپایه جزم کرده است و این موضوع می‌تواند وضعیت ایران را در حوزه‌های مختلف اقتصادی تغییر دهد. کارشناسان ماناپال با در نظر گرفتن موقعیت کشورمان در بازار‌های نوین ارز‌های رمزپایه، اقدام به ارائه سرویس‌های تخصصی در خصوص خرید و فروش انواع ارز‌های دیجیتال معتبر از جمله بیت کوین ( BitCoin )، اتریوم ( Ethereum ) لایت‌کوین ( LiteCoin ) و یا ریپل ( XRP ) کرده‌اند. شما از طریق حساب کاربری خود به راحتی می‌توانید اقدام به تبادل ارز‌های دیجیتال مورد نظرتان در وب سایت ماناپال کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال، تماس حاصل بفرمایید.

cryptocurrency predictions 2018 914087

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.