ارز‌های رمزپایه

بانک تسویه حساب‌های بین المللی ( BIS ) به نوعی پدر تمام بانک‌های مرکزی جهان به شمار می‌رود و قطعا تصمیمات مسئولان آن بر روی تمام اقتصاد دنیا تاثیر خواهد گذاشت. حال در بیانیه‌ای که توسط مجموعه راشا تودی ( RT ) منتشر شده است، مسئولان این بانک بزرگ بین‌المللی خواستار نابودی کامل سیستم ارز‌های دیجیتال بخصوص بیت کوین ( BitCoin ) شده‌اند. همه ما می‌دانیم وجود ارز‌های رمزپایه و پلتفرم‌های غیر متمرکز، زنگ خطری برای بانک‌ها به شمار می‌روند؛ اما تا به حال چنین بیانیه‌ای به این صراحت از چنین مقامات بلند پایه‌ای نشنیده بودیم!

 آگوستین کارستنس رئیس بانک تسویه حساب‌های بین المللی ( BIS ) طی مصاحبه‌ای که با شبکه خبری راشا تودی ( RT ) داشت این موضوع را مطرح کرد که بیت کوین ( BitCoin ) ترکیبی از فرضیه حباب و البته طرح پانزی است که می‌تواند اقتصاد جهان را رو به نابودی ببرد. ترفند پونزی یا پانزی یک عملیات سرمایه‌گذاری کلاه‌بردارانه است که در این روش به سرمایه‌گذاران قول سود دهی‌های غیر عادی و بالا‌تر از حد معمول داده می‌شود. معمولا این ترفند در موسسه‌های مالی انجام می‌شود که سرمایه افراد به شکل مرکزی در یک‌ حوزه جمع می‌کند. سرنوشت سیستم‌های برقرار شده بر اساس طرح پونزی یا پانزی فروپاشی است؛ زیرا سودهای واقعی آن‌ها کمتر از مقدار پیشنهاد شده به سرمایه‌گذاران است. 
آگوستین کارستنس در این مصاحبه به صورت رسمی از تمامی مسئولان بانک‌های بزرگ و موسسات مالی درخواست کرد که جلوی بیت کوین ( BitCoin ) و دیگر پلتفرم‌های غیر متمرکز ایستادگی کنند و مانع از رشد آن‌ها در جوامع شوند. وی طی این مصاحبه به صورت آشکار نگرانی خود را نسبت به رشد ارز‌های رمزنگاری شده بیان کرد و از خطرات احتمالی توسعه این ارز‌ها سخن گفت. البته بسیاری از کارشناسان حوزه‌های اقتصادی معتقدند صحبت‌های  آگوستین کارستنس بسیار یک جانبه و به نفع بانک‌‌ها است و نباید اینگونه بیانیه‌ها را سرلوحه کار خود قرار داد. قطعا رشد ارز‌های رمزپایه و پلتفرم‌های غیر متمرکز به نفع بانک‌ها نیست و در گذشته نیز شاهد واکنش‌های منفی از سوی بانک‌ها در خصوص ارز‌های دیجیتال بوده‌ایم؛ اما از شروع سال 2017 تاکنون و با توسعه ارز‌های دیجیتال در جوامع مختلف، بانک‌ها بیشترین ضرر و زیان را متحمل شده‌اند و به نظر می‌رسد اگر با اینگونه پلتفرم‌ها همراه نشوند، باز هم دچار تنزل خواهند شد!به نظر می‌رسد امسال قرار است سال خوبی برای ارز‌های دیجیتال باشد و این حوزه می‌تواند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری به حساب رود. از همین رو مجموعه ماناپال، اقدام به ارائه سرویس‌های تخصصی خرید و فروش ارز‌های دیجیتال کرده است که شما با بهره‌گیری از این سرویس‌ها می‌توانید به صورت آنی ارز‌های دیجیتال بخرید و یا حتی بفروشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات ارزی ما و همچنین سرویس‌های خرید و فروش ارز‌های دیجیتال، با شماره‎‌‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید

gettyimages 450765322

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.