بیت‌ کوین

در دو ماه اخیر  انتشار خبر غیر قانونی اعلام شدن معاملات بیت‌کوین ( BitCoin ) در چین، تاثیر بسزایی بر روی ارزش این ارز دیجیتال رمزپایه گذاشته است. به دلیل ارزان بودن قیمت انرژی برق در چین، این کشور همیشه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های ارز‌های رمزپایه به شمار می‌رفته اما پکن با اعمال محدودیت‌های جدید در خصوص هرگونه ماینینگ ( Mining ) و یا تبادلات بیت‌ کوین ( BitCoin ) باعث شد این بازار برزگ از بین برود و ارزش این ارز دیجیتالی تا حد زیادی تنزل پیدا کند؛ اما براستی قوانین محدودکننده چین، چه میزان بر کاهش قیمت ارز‌های رمزپایه تاثیر گذاشت؟

 در چند روز اخیر ارزش هر واحد بیت‌ کوین ( BitCoin ) به نزدیک 6 هزار دلار رسید، این در حالی بود که کمتر از دو ماه پیش قیمت هر بیت‌کوین ( BitCoin ) حدود 20 هزار دلار بود. بسیاری از کارشناسان حوزه فینتک ( Fintech ) معتقد هستند که روند کاهش ارزش بیت‌ کوین ( BitCoin ) توسط چین آغاز شد، زمانی که این کشور هرگونه معامله این ارز دیحیتالی را ممنوع اعلام کرد. این محدودیت‌ها شدید‌تر شد، به شکلی که در حال حاضر فعالیت هرگونه ICO و یا حتی صرافی‌های متمرکز خارجی در این کشور ممنوع شده است. به نظر می‌رسد پکن عزم خود را برای شکستن کمر بیت‌ کوین ( BitCoin ) جزم کرده است. بر اساس آمار‌های منتشر شده توسط پلتفرم لوکال‌ بیت‌کوین (Localbitcoins)، کشور چین همیشه یکی از بازار‌های بزرگ در حوزه خرید و فروش ارز‌های دیجیتال به شمار می‌رفته و ممنوعیت تبادل این ارز‌ها در این کشور بزرگ آسیایی تاثیرات منفی بر روی قیمت تمام ارز‌های رمزپایه خواهد گذاشت. اما سوال اصلی اینجاست که آیا واقعا مقامات چینی قادرند جلو پیشرفت ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) را بگیرند یا در این میان آن‌ها هستند که متضرر می‌شوند؟ به هر حال باید کمی صبر کرد تا نتیجه این کش‌مکش را میان دولت چین و سرمایه‌گذاران حوزه ارزهای رمزپایه مشاهده کنیم. از نظر کارشناسان ماناپال سال 2018 سال ارز‌های دیجیتال رمزپایه است و باید در انتظار فراز و نشیب‌های بسیاری در خصوص آن‌ها باشیم. مجموعه بین‌المللی ماناپال برای اولین بار در ایران سرویس‌های تخصصی خرید و فروش برای ارز‌های دیجیتال به خصوص بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) طراحی کرده است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید وارد بازار‌های معتبر معاملات ارزی دیجیتال شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات منحصر به فرد ماناپال در خصوص خرید و فروش ارز‌های دیجیتال با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید.

bitcoin 2156 1120 3

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.