ارز دیجیتال

بی شک بیت‌کوین ( BitCoin ) اولین و بزرگترین ارز رمزپایه جهان است که در سال 2009 به جهانیان معرفی شده است و بعد از گذشت فراز و نشیب‌های فراوان، در حال حاضر به عنوان با ارزش‌ترین ارز دنیا به شما می‌رود؛ اما در سال 2014 و با سخنرانی ویتالیک باترین در مورد اتریوم ( Ethereum )، برای اولین بار رقیب جدی برای بیت‌کوین ( BitCoin ) به مشتاقان ارز‌های دیجیتال و رمزپایه معرفی شد. بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان اتریوم ( Ethereum ) پتانسیل رشد بیشتری از بیت‌کوین ( BitCoin ) دارد و این موضوع باعث می‌شود در آینده نه چندان دور اتریوم ( Ethereum ) به عنوان با ارزش‌ترین ارز دنیا معرفی شود.

با رشد 50 برابر اتریوم ( Ethereum ) در سال 2017، این سوال برای خیلی‌ها پیش آمد که برای ورود به بازار ارز‌های مجازی و دیجیتال، اتریوم ( Ethereum ) بخریم یا بیت‌کوین ( BitCoin ). این موضوع را نباید هیچگاه فراموش کنیم که بیت‌کوین ( BitCoin ) اولین ارز دیجیتال رمزپایه است که توسط ساتوشی ناکاموتو، فردی کاملا ناشناس ایجاد و معرفی شد و همین موضوع باعث می‌شود اعتبار بیت‌کوین ( BitCoin ) در بین ارز‌های دیجیتال دیگر، بیشتر باشد و عنوان اولین و بزرگترین همیشه همراه نام بیت‌کوین ( BitCoin ) باعث درخشندگی این ارز رمزپایه در میان مابقی ارز‌های مجازی باشد. بیت‌کوین ( BitCoin ) با هدف کاهش کارمزد تراکنش‌های آنلاین و حذف واسطه‌های مرکزی مانند بانک‌ها بوجود آمد و به نظر می‌رسد بیت‌کوین ( BitCoin ) آمده باشد تا جلوی نظام سرمایه‌داری و بانک‌داری کنونی را گرفته باشد. اما زمانی که به اتریوم ( Ethereum ) نگاه می‌کنیم، فناوری فراتر از یک ارز دیجیتال می‌بینیم. اتریوم ( Ethereum ) یک نرم‌افزار توسعه یافته است که توانایی‌های بیش از یک ارز دیحیتال خواهد داشت. از طرفی بسیاری معتقد هستند که اتریوم ( Ethereum ) توسط روس‌ها ساخته شد تا جلوی بیت کوین ( BitCoin ) آمریکایی را بگیرد. اتریوم ( Ethereum ) در سال 2015 به صورت رسمی وارد بازار دیجیتال جهانی شد و در کمتر از یک هفته، چند میلیون دلار از شبکه اتریوم ( Ethereum ) در سراسر دنیا فروش رفت؛ این موضوع به شکلی یک رکورد شکنی به حساب می‌آید و به نظر می‌رسد اتریوم ( Ethereum ) دارای پشتوانه‌های بیشتری از بیت‌کوین ( BitCoin ) می‌باشد. اما زمانی که به بیت‌کوین ( BitCoin ) یا اتریوم ( Ethereum ) نگاه می‌کنید، یک پلتفرم را مشاهده می‌کنید و هر دو به نوعی ارز‌های دیجیتال رمزپایه معتبر شناخته می‌شوند ولی قطعا در ماهیت و هدف راه‌اندازی آن‌ها تفاوت‌های بسیاری است. اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد خرید یا فروش ارز‌های دیحیتال مانند بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) را دارید، خبری خوب برایتان داریم؛ مجموعه بین‌المللی ماناپال برای اولین بار در ایران سرویس‌های تخصصی خرید و فروش برای ارز‌های دیجیتال به خصوص بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) طراحی کرده است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید وارد بازار‌های معتبر معاملات ارزی دیجیتال شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات منحصر به فرد ماناپال در خصوص خرید و فروش ارز‌های دیجیتال با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید.

Cl4vJeTWIAEDqIn

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.