ارز مجازی

ارز مجازی یا ارز دیجیتال، از جمله مهم‌ترین مباحث دو سال اخیر بودند. کارشناسان و متخصصان زیادی بر این باورند که ارز‌های مجازی، بخش جدا نشدنی از آینده بشریت به حساب می‌روند و قطعا در سال‌های آینده شاهد نفوذ این ارز‌ها به بازار‌های معتبر جهانی خواهیم بود. ارز‌های مجازی همانطور که از نامش معلوم است با ارز‌های بانکی که امروزه می‌شناسیم متفاوت هستند و به صورت دیتا‌های دیجیتال مبادله شوند. ارز مجازی یا ارز دیجیتال در یک سال اخیر فراز و نشیب‌های فراوانی را به همراه داشتند و این موضوع باعث شده است افراد بیشتری به سرمایه‌گذاری در این حوزه روی بیاورند.

 ارز مجازی یا ارز دیجیتال از مهم‌ترین مباحث چند سال اخیر بوده است و توسط بسیاری از متخصصان حوزه فینتک ( Fintech ) از جنبه‌های مختلف بررسی شده است. مهم‌ترین تفاوت ارز‌های مجازی یا ارز‌های دیجیتال نحوه رمز‌نگاری و ذخیره آن‌ها است. بر خلاف ارز‌های بانکی که از قبل با آن‌ها آشنا هستیم ارز‌های دیجیتال به شکل دیتا‌های مجازی در کامپیوتر‌ها یا گجت‌های مخصوص (کیف پول‌های الکترونیک) ذخیره می‌شوند. ارز‌های مجازی توسط هیچ‌بانک یا موسسه مالی یا حتی دولتی کنترل نمی‌شود و کاملا غیر قابل ردیابی هستند. ارز‌های مجازی یا ارز‌های دیجیتال در فضاهای تجاری P2P معامله می‌شوند؛ فضای P2P، وضعیتی است که دو کاربر به صورت مستقل و بدون وابستگی به هیچ مرکزیتی، اقدام به داد و ستد می‌کنند. البته انتظار می‌رود توسعه و گسترش ارز مجازی به شکلی پیش رود که کم کم این ارز‌ها وارد فضاهای تجاری B2B و بین مرزی شود و در معاملات کلان از آن‌ها استفاده شود. یکی از بهترین مثال‌ها در خصوص ارز‌های دیجیتال، بیت‌کوین ( BitCoin ) است. بیت‌کوین ( BitCoin ) اولین و بزرگترین پول دیجیتال دنیا است که در سال 2009 اولین بار به صورت رسمی در اختیار عموم قرار گرفت. چیزی که بیت‌کوین ( BitCoin ) را از ارز‌های حکومتی جدا می‌کرد، تمرکز آن بر روی سیستم ذخیره داده‌های بلاک چین ( Block Chain ) بود. عرضه و رشد بیت‌کوین ( BitCoin ) بسیار سریع و حیرت آور بود، به شکلی که از نظر بسیاری از متخصصان حوزه فناوری مالی ( Fintech )، بیت‌کوین ( BitCoin ) مهم‌ترین اختراع قرن 21ام خواهد بود. با توجه به رشد  ارز مجازی در یک سال اخیر به نظر می‌رسد سال 2018 سال این ارز‌ها باشد؛ از همین رو تیم متخصص ماناپال این امکان را فراهم ساخته است که شهروندان ایرانی نیز مانند مردمان کشور‌های توسعه یافته، اقدام به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال کنند. مجموعه بین‌المللی ماناپال برای اولین بار در ایران سرویس‌های تخصصی خرید و فروش برای ارز‌های دیجیتال به خصوص بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) طراحی کرده است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید وارد بازار‌های معتبر معاملات ارزی دیجیتال شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات منحصر به فرد ماناپال در خصوص خرید و فروش ارز‌های دیجیتال با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید.

 bitcoins vs dollar currency

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.