قیمت بیت‌کوین

بیت‌کوین ( BitCoin ) اولین و بزرگترین پول دیجیتال دنیا است که در سال 2009 اولین بار به صورت رسمی در اختیار عموم قرار گرفت. بیت‌کوین ( BitCoin ) اولین بار همراه با سیستم ذخیره اطلاعات بلاک چین ( Block Chain ) به جهانیان معرفی شد و به نوعی سامانه بلاک چین ( Block Chain ) را وارد سیستم‌های اطلاعاتی دنیا کرد. در روز‌های گذشته و برخلاف نظر بسیاری از کارشناسان حوزه اقتصاد، ارزش بیت‌کوین ( BitCoin ) دوباره رشد کرد و هر عدد آن به بیش از 17 هزار دلار ( 76 میلیون تومان ) رسید.

همه ما از افزایش قیمت ناگهانی بیت‌کوین ( BitCoin ) در چند ماه اخیر خبر داریم؛ اما سوالی که چند وقت پیش توسط یکی از کاربران CoinDesk پرسیده شد بسیار جالب بود و موضوع این سوال به گزارشتان و تحقیقات زیادی ختم شد. سوال این فرد این بود که آیا ارزش بیت‌کوین ( BitCoin ) می‌تواند به هر عدد یک میلیون دلار برسد؟ یک میلیون دلار عدد بسیار بالا و البته غیر قابل تصوری است، مخصوصا در این زمان که بیت‌کوین ( BitCoin ) هنوز وارد بازار‌های حرفه‌ای تجاری نشده است و در فضاهای بین مردمی یا همان P2P رد و بدل می‌شود. چند روز پیش یکی از محققان حوزه فینتک ( Fintech ) به نام جوآن لیانوس در مقاله‌ای که منتشر کرده بود به ارزش احتمالی بیت‌کوین ( BitCoin ) تا سال 2020 اشاره کرد و در این مقاله گفت احتمال اینکه بیت‌کوین ( BitCoin ) به یک میلیون دلار برسد بسیار زیاد است. بر اساس این مقاله، استخراج بیت‌کوین ( BitCoin ) تا سال 2019 تمام خواهد شد و سکه‌های این ارز دیجیتال به سرعت دچار افزایش قیمت خواهند شد؛ زیرا از نظر جوآن لیانوس هنوز ارزی نتوانسته است جایگزین مناسبی برای بیت‌کوین ( BitCoin ) باشد و ارز‌های دیجیتال دیگر مانند لایت‌کوین ( LiteCoin ) یا سوپر بیت‌کوین ( Super BitCoin ) اعتبار لازم را برای جایگزینی بیت‌کوین ( BitCoin ) ندارند؛ از همین رو احتمال دارد ارزش بیت‌کوین ( BitCoin ) تا 4 الی 5 سال دیگر به بیش از 1 میلیون دلار برسد. از نظر بسیاری از متخصصان حوزه‌های اقتصادی، کسانی که امروز اقدام به ذخیره ارز‌های دیجیتال می‌کنند، ثروتمندان آینده هستند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که قصد خرید یا فروش ارز‌های دیحیتال مانند بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) را دارید، خبری خوب برایتان داریم؛ مجموعه بین‌المللی ماناپال برای اولین بار در ایران سرویس‌های تخصصی خرید و فروش برای ارز‌های دیجیتال به خصوص بیت‌کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum ) طراحی کرده است که شما با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید وارد بازار‌های معتبر معاملات ارزی دیجیتال شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات منحصر به فرد ماناپال در خصوص خرید و فروش ارز‌های دیجیتال با شماره‌های مندرج در وب سایت ماناپال تماس حاصل بفرمایید.

s

 

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.