ارز‌های دیجیتال

پیشرفت فناوری بلاک چین ( Block Chain ) و همچنین افزایش روز افزون قیمت ارز‌های دیجیتال، نشان می‌دهد که فناوری‌های حوزه فینتک ( Fintech ) بیشتر به رشد و توسعه حوزه‌های مختلف اقتصادی، در سطوح مجازی علاقه‌مند هستند. در عین حال حمایت بانک‌ها و موسسات مالی مختلف مانند کمپانی مستر‌ کارت ( MasterCard ) از شبکه‌های متکی به فناوری بلاک چین ( Block Chain )، نشان دهنده اهمیت این فناوری در سال آینده می‌باشد.

 بر اساس نظر کارشناسان و محققان وال استریت ژورنال، در آینده نه چندان دور ارز‌های دیجیتال با ارزش‌ترین واحد‌های پولی دنیا خواهند بود، همانگونه که امروز بیت کوین ( BitCoin ) و اتریوم ( Ethereum )، از بسیاری از ارز‌های معتبر دنیا ارزش بالا‌تری دارند. وقتی چند سال پیش بیت کوین ( BitCoin ) و فناوری بلاک چین ( Block Chain ) به جهانیان معرفی شد، شاید کمتر کسی فکر این را می‌کرد که توسعه و گسترش ارز‌های دیجیتال به حدی باشد، که امروزه با بهره‌گیری از آن‌ها قادر خواهید بود از وب سایت‌های مختلف از جمله آمازون ( Amazon.com ) و یا علی اکسپرس ( AliExpress.com ) کالا‌های کورد نیاز خود را خریداری کنید. بر اساس نظر دکتر کمپ‌بل هاروی، محقق و نظریه پرداز بزرگ آمریکایی، تا سال 2030 ارز‌های دیجیتال جای ارز‌های کنونی را می‌گیرند و مردم در سراسر دنیا از این ارز‌های مجازی برای رفع نیاز‌های روزمره خود استفاده می‌کنند. هزینه انتقال پول از طریق فناوری بلاک چین ( Block Chain ) بسیار کمتر از هزینه انتقال پول در سیستم‌های بانک‌های امروزی است، همین موضوع یکی از عوامل پیشرفت ارز‌های دیجیتال در تجارت‌های P2P شده است؛ البته ارز‌های متکی به شبکه‌های بلاک چین ( Block Chain ) هنوز وارد دنیای تجارت‌های بزرگ و فضا‌های B2B نشده‌اند، اما انتظار می‌رود با گسترش امکانات و عملکرد‌های این ارز‌های دیجیتال در چند دهه اخیر، این ارز‌های مجازی وارد این فضاهای حرفه‌ای شوند. اگر شما هم مایلید بر روی ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید با بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های پرداخت ارزی ماناپال، اقدام به خرید ارز‌های دیجیتال و بایگانی آن‌ها کنید.همچنین از آنجایی که کمپانی مستر‌ کارت ( MasterCard ) در حال ورود به بازار ارز‌های دیجیتال و استفاده از فناوری بلاک چین ( Block Chain ) است، می‌توانید با تهیه کارت‌های ارزی بین‌المللی مستر‌ کارت ( MasterCard ) قدم بزرگی برای ورود به دنیای مالی آینده بردارید.

 

ade95f6be24b672b9c92f31ded145a51

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.