اتریوم

دنیای امروز، دنیای ارز‌های دیجیتال و رمز‌های پایه است. در چند سال اخیر تقریبا تمام مردمان دنیا با ارز دیجیتال بیت کوین ( BitCoin ) آشنایی پیدا کرده‌اند یا حداقل یک بار هم که شده است، نام این ارز دیجیتالی به گوششان خورده است؛ قطعا بیت‌کوین ( BitCoin ) بزرگترین و معتبر‌ترین ارز دیجیتالی دنیا است ولی در چند سال اخیر رقیب جدی‌ برای بیت کوین ( BitCoin ) به بازار ارز‌های دیجیتال آمد که اتریوم ( Ethereum ) نام داشت.

 ویتالیک باترین اولین بار در سال 2013 اتریوم ( Ethereum ) را معرفی کرد. در واقع بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که اتریوم ( Ethereum ) توسط روس‌ها ساخته شد که جلوی  بیت کوین ( BitCoin ) آمریکایی را بگیرد. اتریوم ( Ethereum ) در سال 2015 به صورت رسمی وارد بازار دیجیتال جهانی شد و در کمتر از یک هفته، چند میلیون دلار از شبکه اتریوم ( Ethereum ) در سراسر دنیا فروش رفت. در شبکه اتریوم ( Ethereum ) دو نوع ارز وجود دارد؛ یکی از این ارز‌ها اتر (Ether) نام دارد که با نام اختصاری ETH شناخته می‌شود و برای داد و ستد و پرداخت کارمزدها و خدمات محاسباتی در شبکه Ethereum مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارز دوم شبکه اتریوم ( Ethereum ) اتریوم کلاسیک است، که به اختصار به آن ETC گفته می‌شود و بلاک چین جدا شده‌ای است که در نتیجه هاردفورک DAO (سازمان توسعه مستقل) ایجاد شد و اتریوم ( Ethereum ) قصد داشت بوسیله آن وارد تجارت‌های B2B شود. ارزش کنونی اتریوم ( Ethereum ) یک سوم ارزش بیت کوین ( BitCoin ) است ولی یک رقیب جدی برای آن به حساب می‌رود و به نظر می‌رسد رشد اتریوم ( Ethereum ) به شکلی باشد که تا سال 2022 ارزشی برابر با ارزش بیت کوین ( BitCoin ) داشته باشد. یکی از دلایل رشد روز افزون اتریوم ( Ethereum )، ورود خدمات این شبکه به تجارت‌های B2B و P2P است. همچنین کیف پول‌های اتریوم ( Ethereum ) که به Ledger Nano S و Trezor شناخته می‌شوند، تاثیر این ارز دیجیتال را در زندگی افراد بیش از بیت کوین ( BitCoin ) نمایان می‌کند که همین موضوع باعث پیشرفت روز افزون این شبکه دیجیتالی شده است و نباید یادمان برود اتریوم ( Ethereum ) یک شبکه همتا به همتا ( P2P ) است و دنیای تجارت فردا در دستان این نوع شبکه‌ها می‌باشد. اگر شما هم علاقمند به خرید ارز‌های اتریوم ( Ethereum ) هستید، می‌توانید از طریق خدمات پرداخت ارزی مجموعه ماناپال، اقدام به خرید اتریوم ( Ethereum ) کنید؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سرویس‌های ارزی ماناپال، با شماره‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل بفرمایید.

 

wallpaper homestead

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.