فناوری‌های پرداخت

بر اساس آمار‌ها و اطلاعات جدید به دست آمده، خدمات بانکداری و فناوری‌های حوزه پرداخت روز به روز در حال تغییر هستند و به نظر می‌رسد در آینده نه چندان دور شاهد ارائه خدمات بانکی در گوشی‌هایمان باشیم و کم کم بانک‌ها از حالت فیزیکی به پلتفرم‌های مجازی تغییر کنند. با گسترش فناوری‌های پرداخت در چند سال اخیر احتمالا در آینده باید شاهد از بین رفتن مرز‌های پرداخت بین کشور‌های مختلف دنیا باشیم و یک ارز واحد برای معاملات بین‌المللی بوجود آید.

 کشور‌های خاورمیانه همیشه جزء کشور‌هایی بوده‌اند که میزان نقدینگی در آن‌ها بسیار بالا بوده است به همین دلیل بانک‌داری در این کشور‌ها همیشه در حول یک سری قوانین خاص و البته سختگیرانه دنبال شده است. قطعا هیچگاه نمی‌توان جلوی نفوذ فناوری را گرفت و تکنولوژی‌های حوزه پرداخت نیز از این قانون مستثنا نیستند، از همین سو کمپانی‌های ارائه دهنده خدمات مالی در چند سال اخیر تلاش‌های فراوانی برای ورود به بازار‌های ارزی و پولی کشور‌های خاورمیانه کرده‌اند. در ابتدا کمپانی‌های ارائه دهنده خدمات مالی مانند ویزا کارت ( ViasCard ) و مستر کارت ( MasterCard ) نتوانستند خدمات خود را با قوانین بانکی کشور‌های خاورمیانه تطبیق دهند که همین موضوع باعث عقب ماندگی کشور‌های خاورمیانه در حوزه فناوری‌های پرداخت یا فینتک ( Fintech ) شد؛ اما در یک دهه اخیر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی و ارزی با همکاری بانک‌های بزرگ در کشور‌های خاورمیانه، توانستند با تغییر مواضع خود، سرویس‌های متنوعی به شهروندان این کشور‌ها ارائه دهند. امروزه بزرگ‌ترین مشتر‌ی‌های خدمات کمپانی‌های ارائه دهنده خدمات مالی مانند ویزا کارت ( ViasCard ) و مستر کارت ( MasterCard ) کشور‌های خاورمیانه است که البته بر اساس قوانین منحصر به فرد در این کشور‌ها، به نظر می‌رسد نقش بانک‌ها و موسسات مالی در خصوص ارائه کارت‌های بانکی بین‌المللی و یا خدمات پرداخت دیجیتال، همچنان پر رنگ است. متاسفانه بانک‌های ایرانی قادر به ارائه کارت‌های بانکی بین‌المللی نیستند، همین امر باعث شده است مجموعه ماناپال در پی رفع این مشکل به ساده ترین و ارزان ترین شکل ممکن باشد و در نظر دارد تا با ارائه سرویس‌های متنوع در خصوص پرداخت ارزی و کارت‌های بانکی بین‌المللی موانع را از پیش روی کاربران و کسب و کارهای ایرانی بردارد. مجموعه ماناپال با در نظر گرفتن نیاز امروز مردم ایران در خصوص رشد و توسعه در حوزه‌های اقتصادی مختلف، اقدام به ارائه کارت‌های مجازی شرکت مسترکارت ( Virtual MasterCard )، کارت‌های هدیه مسترکارت ( Gift MasterCard ) و کارت‌های مسترکارت قابل شارژ ( Debit MasterCard )کرده است و شما می توانید با بهترین نرخ خرید های دلاری خود را از همین طریق انجام دهید.

fintech

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.