گوگل والت

در سپتامبر 2011 در نمایشگاه IDK، گوگل برای اولین بار از یک سیستم پرداخت الکترونیک پرده‌‌برداری کرد که این اجازه را به افراد می‌دهد که با استفاده از تکنولوژی NFC بتوانند در فروشگاه‌ها از طریق موبایل خود هزینه‌های خود را پرداخت کنند، نام این سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) است. در واقع گوگل والت ( Google Wallet ) یک کیف پول الکترونیک بود که گوگل برای اولین بار به صورت رایگان آن را تحت پلتفرم یک اپلیکیشن به عموم عرضه کرد.

 فناوری ان‌اف‌سی ( NFC ) که کوتاه شده عبارت Near Field Communication و به معنی ارتباط نزدیک میدانی می‌باشد، در چند سال اخیر توسط بسیاری از کمپانی‎‌های تولید کننده تلفن همراه و همچنین توسعه دهندگان نرم‌افزار استفاده شده است که همین موضوع نشان دهنده اهمیت و میزان رشد این فناوری است. یکی از کمپانی‌هایی که از فناوری ان‌اف‌سی ( NFC ) در حوزه تکنولوژی پرداخت ( Fintech ) استفاده کرده است، شرکت بزرگ گوگل است؛ گوگل با ارائه گوگل والت ( Google Wallet ) برای اولین بار توانست از تکنولوژی NFC برای آسان‌تر کردن پرداخت‌های الکترونیک استفاده کند. کار کردن با سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) بسیار آسان است، ابتدا شما باید یک اکانت گوگل بسازید و اگر جی‌میل ( Gmail ) دارید، خود گوگل قبلا برایتان اکانت را ساخته است؛ پس از آن اکانتتان را به گوگل والت ( Google Wallet ) متصل می‌کنید، برای این کار می‌توانید نرم‌افزار گوگل والت ( Google Wallet ) را بر روی گوشی خود نصب کنید و طبق دستور عمل اطلاعات اکانتتان را در سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) وارد کنید. پس از متصل شدن به گوگل والت ( Google Wallet ) می‌بایست حساب‌ها و کارت‌های بانکیتان را به این سیستم متصل کنید، همچنین گوگل والت ( Google Wallet ) این اجازه را به شما می‌دهد که چند حساب بانکی به این سیستم متصل کنید و در یک آن به همه آن‌ها دسترسی داشته باشید. کارت‌ها و حساب‌هایی که در گوگل والت ( Google Wallet ) وارد می‌کنید باید از نوع بین‌المللی و معتبر باشد و کد PIN منحصر به فرد داشته باشد. کارت‌های ویزا کارت ( Visa Card ) ، مسترکارت ( Master Card ) و یا امریکن اکسپرس ( American Express ) جزء کارت‌هایی هستند که از نظر گوگل معتبر شناخته می‌شوند و شما می‎‌توانید آن‌ها را وارد سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) کنید؛ همچنین اگر حساب پی‌پال ( PayPal ) دارید، می‌توانید با متصل کردن این حساب به سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) با استفاده از آن هزینه‌هایتان را پرداخت کنید. برای استفاده از سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) می‌توانید از طریق ماناپال اقدام به دریافت حساب‌ها و کارت‌های بانکی بین‌المللی و آن را وارد سیستم گوگل والت ( Google Wallet ) کنید. اگر گوشی تلفن همراه شما از فناوری NFC بهره می‌برد به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما گوگل والت ( Google Wallet ) را امتحان کنید.

 

google wallet 1024x881

آرمان زارع
نویسنده: آرمان زارع
علاقمند به حوزه پرداخت آنلاین هستم، هر روز اتفاقات زیادی در این حوزه رخ می دهد و در اینجا برخی از این موارد را پوشش خواهم داد.